У справі про розкрадання екс-глави Міндоходів Клименка на 3 млрд грн зникли документи

Поділитися
У справі про розкрадання екс-глави Міндоходів Клименка на 3 млрд грн зникли документи У справі про 3 млрд грн зникли докази
У банку зіпсовали серверний диск, на якому ГПУ збиралася шукати докази про незаконне відшкодування ПДВ.

У справі про зловживання на суму понад 3 млрд гривень у Міністерстві доходів і зборів часів Олександра Клименка знищені докази.

Як повідомляє видання "Перша інстанція" з посиланням на ухвалу Печерського райсуду Києва, у банку "Капітал" зіпсований серверний диск, на якому Генпрокуратура збиралася шукати докази про незаконне відшкодування ПДВ фіктивним структурам.

Згідно з судовими матеріалами, екс-голова податкової Олександр Клименко разом з його колишніми підлеглими з Міністерства доходів і зборів підозрюється у привласненні трьох мільярдів гривень з держбюджету. Як з'ясували слідчі Генпрокуратури, ці гроші були безпідставно перераховано у вигляді відшкодування по ПДВ трьом компаніям: "Мегатерій", "Газіновацяя" і "Ексимтех" у 2012 – 2013 рр.

Для реалізації цієї афери в податкових документах трьох компаній була відображена псевдоотгрузка товарно-матеріальних цінностей і надання послуг 40 "одноденок" на 16 млрд. гривень.

При цьому в штаті фірм-"мільярдерів" не було найманих працівників, основних і оборотних засобів, складських площ.

За версією слідства, топ-чиновники міністерства змусили районних податківців Києва без належних перевірок затвердити відшкодування ПДВ компаніям, "виконуючи незаконне розпорядження голови Олександра Клименка – ред.)".

Генеральна прокуратура 22 грудня 2014 року повідомила екс-міністру доходів і зборів України Олександру Клименка про вчинення злочину – заволодіння чужим майном (ч. 5 ст. 191 КК України).

ГПУ підозрює, що до реалізації злочини залучалися також топ-менеджери АКБ "Капітал". Справа в тому, що рахунки компанії "Ексімтех" розміщувалися в цьому банку і сотні мільйонів гривень у вигляді ПДВ надходили саме в цю фінустанову. У ньому розміщувалися рахунки фірм-"одноденок", з якими "Ексімтех" проводив фіктивні операції, формуючи податковий кредит.

Ще в травні минулого року ГПУ направила в "АКБ "Капітал" вимогу про надання інформації по цих операціях.

Банк відповів, що, через затоплення серверної 14 лютого 2014 року, диск, що містить потрібну файлову групу, вийшов з ладу. Бази даних за період з 1 січня 2012 року по 21 грудня 2013 року нібито втрачені.

За даними НБУ, 35% акцій банку володіли Руслан Щербань і Євген Щербань – сини покійного донецького бізнесмена Євгена Щербаня.

Рішення про віднесення ПАТ "АКБ "Капітал" до категорії неплатоспроможних правління Національного банку України прийняло 20 липня. В банк введена тимчасова адміністрація.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі