У проєкті державного бюджету на 2025 рік соціальні стандарти залишаться на поточному рівні через відсутність необхідних ресурсів для їх підвищення. Наприклад, збільшення мінімальної заробітної плати навіть на 100 грн – до 8100 грн – обійшлося б у додаткові 5,3 млрд грн, яких не вистачає.
Про це повідомила голова бюджетного комітету Верховної Ради зі «Слуги народу» Роксолана Підласа в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Підласа зазначила, що за розрахунками Міністерства фінансів, кожне підвищення мінімальної заробітної плати на 100 грн веде до значного збільшення видатків бюджету.
«Якщо цього року підвищити мінімальну зарплату на 100 грн, то державний бюджет збільшиться на 5,3 млрд грн. Якщо ж підвищити її на 1000 грн – до 9000 грн, це додасть більше ніж 50 млрд грн видатків», – підкреслила вона.
Голова бюджетного комітету також зазначила, що необхідність перегляду соціальних стандартів може виникнути, якщо показник зростання валового внутрішнього продукту перевищить закладений прогноз у 2,7% у першому півріччі 2025 року.
Водночас Підласа наголосила, що соціальна сфера є єдиною категорією видатків бюджету, де можливо здійснити ефективну оптимізацію через її обсяг. За її словами, інші сфери, такі як освіта та охорона здоров'я, мають набагато менші бюджети, тому оптимізація там є складнішою.
«На жаль, бюджет балансується за рахунок соціальних видатків, оскільки за рахунок інших сфер цього зробити неможливо. Бюджети на освіту і медицину вдвічі менші за соціальні видатки, тому там складно щось оптимізувати», – підсумувала Підласа.
Нагадаємо, за даними Міністерства фінансів, середня зарплата держслужбовців з січня зросла майже на 20 тисяч гривень.