У січні Держбюджет недоотримав 17 млрд грн, далі буде гірше

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Основні статті, за якими провалюється виконання бюджетних планів – податкові та митні надходження.

Державний бюджет в січні недоотримав близько 17 млрд грн, про що говорять дані Держказначейства, якими володіє редакція ZN.UA. Сума була б більше на мільярд, але НАК Нафтогаз "виручив" країну, в останній момент заплативши "наперед" податок на прибуток.

Основні статті, за якими провалюється виконання бюджетних планів – податкові та митні надходження. Податкова за січень "недозбирала" близько 7 млрд грн. Митниця – близько 9 млрд грн.

При цьому результати виконання бюджетних планів митницею вкрай гнітять: при плані в 26 млрд грн митних платежів, зібрати вдалося лише 17 мільярдів.

За прогнозом казначейства (документ також є в редакції ZN.UA), в лютому ситуація з податковими надходженнями виправиться: план не буде виконаний, але "мінус" складе лише 3,8 млрд грн. А ось покращень на митниці Казначейство в лютому не чекає - "мінус" за другий місяць складе 9,6 млрд грн. Тобто за очікуваннями скарбників до кінця лютого недобір тільки з податковими та митними платежами складе 28,5 млрд грн.

Залишок коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) на 31.01.2020 дуже скромний - 7,7 млрд грн. Але ж ЄКР - це та скарбничка з грошима, де завжди можна ненадовго позичити, якщо грошей немає, а потрібно, наприклад, терміново виплатити пенсії. По суті низький залишок коштів ЄКР каже про неможливість покрити касові розриви і профінансувати вчасно "захищені" видатки Держбюджету. У 2019, який не був кращим фінансовим роком України, залишок коштів на ЄКР не опускався нижче 8 млрд, а в середньому коливався в районі 33,5 млрд.

При цьому залишок непогашених позик на ЄКР (грошей, які там позичили, але до сих пір не повернули) становить 55 млрд грн. Більша частина цього боргу, понад 49 млрд грн, сформована ще в минулому році, коли держфінанси вже мали проблеми (докладніше читайте тут). Ці гроші повинні повернутися, але можливо це лише за умови, що цього року з державними фінансами не буде таких проблем, як минулого.

Безумовно, один місяць року – не показник. Але і передумов, що ситуація буде поліпшуватися – немає. До сьогодні уряд не пропонував ефективних рецептів виходу з ситуації, що склалася, а лише маніпулював статистикою і відверто брехав.

До 4 лютого уряд Гончарука має подати звіт про свою роботу. Мабуть будуть брехати і цього разу. Інакше пояснити чому ситуацію в держфінансах тривалий час не вдається виправити – буде неймовірно складно.

UPD. Як офіційно повідомило ZN.UA Державне казначейство, у цій новині наведені дані показників виконання доходів Державного бюджету станом на 30 січня 2020 року. Відповідно до даних на 31 січня 2020 року надходження до Держбюджету були на 13,9 млрд грн менші від плану. Сподіваємося комусь від цього полегшало.

Як повідомлялося, державний бюджет України за 2019 рік був зведений з дефіцитом у розмірі 78,05 млрд грн при встановленому в держбюджеті максимальному значенні у 91,13 млрд грн, зокрема по загальному фонду - 68,85 млрд грн за "стелі" у 69,62 млрд грн. Такі відкориговані дані Держказначейство оприлюднило на своєму сайті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі