У середу, 22 травня, Верховна Рада розгляне законопроект №2207, покликаний повернути прозорість у закупівлях державних підприємств.
Суть поданих опозицією (автори - депутати фракцій "Батьківщини", "УДАРу" і "Свободи") змін полягає в тому, що держпідприємства і надалі зможуть не проводити тендери, однак зобов'язані будуть публікувати звіти про свої закупівлі.
Нагадаємо, що право не проводити тендери, які здійснюються за власні кошти, держпідприємства отримали після ухвалення провладною більшістю 5 серпня 2012 року закону №5044-VI. Завдяки змінам, відкрита раніше інформація про закупівлю, обсяг якої обчислюється понад 300 млрд гривень на рік, стала комерційною таємницею.
- Влада засекретила дані про половину тендерів
Згідно зі звітом Рахункової палати, за останні два роки базовий "Закон про державні закупівлі" було змінено 17 разів, що значно спотворило принципи конкуренції та прозорості".
Стурбованість прозорістю держзакупівель висловила у своїх останніх рекомендаціях і Єврокомісія. "Зупинити і розгорнути в іншому напрямку регрес, який мав місце у 2012 році у сфері державних закупівель та бюджетної прозорості", - йдеться у звіті ЄК.
На тиждень раніше 125 журналістів підписали петицію на підтримку законопроекту №2207. "Нехай державні підприємства проводять тендери без паперової тяганини. Ми віримо, що це поліпшить бізнес, але громадяни повинні перевірити: що, у кого і за якою ціною купують за наші гроші. Законопроект №2207 - це угода між державою і платниками податків: зменшення бюрократії в обмін на прозорість", - йдеться в заяві. !zn
Читайте також:
Україна витрачає близько 200 млрд грн на закупівлі на тендери з одним учасником
Єврокомісія стурбована зміною в Україні процедур тендерних закупівель
Чиновникам не дали роздерибанити на держзакупівлі майже 434 млн грн - і це лише за три місяці