Поточний спад цін на глобальних сировинних ринках буде тривалішим за попередні, заявив Карл Нітвельт, керівник аналітичної групи Standard & poor's щодо нафтогазового, металургійного і хімічному секторів регіону EMEA.
"Нинішній спад буде найбільш тривалим, довше ніж у 2009 році і ніж в 2003 році", - сказав Нітвельт на семінарі в Москві.
При цьому він зазначив, що останнім часом були значні зміни на світових ринках, але "зміни в найближчі 12 місяців будуть ще більш вражаючими, в тому числі через Китай". За його словами, Китай впливає на всі види сировини.
Нітвельт вважає, що ціна нафти Brent в районі 50 доларів за барель не є стійкою, проте складно сказати, через який час вона повернеться в діапазон 65-70 доларів за барель.
Одним з ключових чинників для ринку будуть рішення країн-членів ОПЕК, які мало хто може передбачити, сказав Нітвельт.
Як писало видання The Wall Street Journal, "завіса" прихованої політики Китаю є важливою причиною недавнього уповільнення зростання економіки країни, яке згодом породило ряд потрясінь.
Як писав у своїй статті для DT.UA доктор економічних наук Сергій Кораблін, протягом останніх 25 років українська економіка опинилася прив'язаною до світової кон'юнктури. При цьому зростання або падіння ВВП за ці роки завжди було прив'язане до динаміки світових цін на сировину.