У російських реєстрах виявлено десятки компаній в Криму, що почали приховувати власників та керівників

Поділитися
У російських реєстрах виявлено десятки компаній в Криму, що почали приховувати власників та керівників © Федеральное дорожное агентство
Більшість кримських юросіб, які закрили відомості про своїх учасників, зробили це у другому півріччі 2021 року, деякі – у грудні.

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб (ЄДРЮО) Російської Федерації виявлено десятки компаній в окупованому Криму, що почали приховувати інформацію про своїх власників, акціонерів та керівників з метою уникнення санкцій. Про це пише російський сайт "РБК", який замовив відповідне дослідження та оприлюднює назви окремих компаній.

"Як мінімум 60 юридичних осіб у тимчасово окупованих Криму та Севастополі, які були оформлені як Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), в поточному році закрили інформацію про засновників або директорів. Причиною є захист від ризиків західних санкцій. Захист від санкцій забезпечується ціною зниження прозорості", - пише російське видання.

Більшість кримських юросіб, які закрили відомості про своїх учасників, зробили це у другому півріччі 2021 року, деякі – у грудні.

Багато компаній, які були засновані у 2021 році, відразу ж засекретили інформацію про акціонерів.

У кількох десятків компаній на півострові в розділі "Відомості про учасників/засновників юридичної особи" внесено запис про обмеження доступу до інформації. У половини з них також немає інформації про директора.

Серед кримських компаній, що приховали власників та акціонерів, називаються ТОВ "Семейные курорты", м'ясокомбінат "Дружба народов",

Відомості про компанії, доступ до яких був обмежений, можуть бути надані виключно держорганам, Банку Росії та судам, зазначає видання. 

Повідомляється, що російська влада дала таке право компаніям у 2019 році, визначивши випадки, коли доступ до відомостей з реєстру юридичних осіб може бути обмежений. Однією з причин отримання такого права є місцеперебування юрособи на території окупованих Республіки Крим або міста Севастополя.

Доступ до відомостей обмежується місцевими управліннями ФНС за заявою юрособи.

У 2014 році США ввели щодо Криму практично повне торгове ембарго й уповноважили себе запроваджувати санкції проти будь-яких російських компаній, які ведуть бізнес на півострові. На цій підставі у списку санкцій опинилися, наприклад, фінансовий холдинг "ИФД КапиталЪ", кримський банк РНКБ, залізничний оператор "Гранд Сервис Экспресс".

ЄС запроваджував аналогічні санкції проти "Мостотреста" та інших компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту.

При введенні обмежувальних заходів американці та європейці спиралися переважно на громадські повідомлення та відомості російських державних реєстрів.

Більшість російських федеральних компаній не виходить на кримський ринок, побоюючись санкцій, які відріжуть компанії від доларового фондування та торгівлі з європейськими партнерами.

Водночас. для підприємців в Криму існують інші правові способи закриття інформації, наприклад використання статусу непублічного акціонерного товариства, що не розкриває своїх учасників.

Так, кримський забудовник "Консоль-Строй", внесений до списку санкцій США, майже на 100% належить АТ "Шархинский карьер", чиї власники в Реєстрі не розкриваються.

Іншу нетипову модель демонструє кримський стільниковий оператор Win mobile, за яким стоїть ТОВ "К-телеком". Компанія з такою назвою зареєстрована не в Криму, а в Краснодарі і належить вірменській Arm Telecom Ventures Holding. Її кінцевим власником учасники ринку вважають ліванського бізнесмена П'єра Фатуша.

Нагадаємо, у вересні на розгляд Ради національної безпеки та оборони було внесено пакет санкцій відносно 24 юридичних та 6 фізичних осіб, причетних до незаконного спорудження та експлуатації Керченського мосту.

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 10 листопада, згідно з яким запроваджені раніше санкції проти осіб, причетних до організації голосування на виборах до Державної думи РФ на території тимчасово окупованого півострова Крим, продовжуються з трирічного до десятирічного терміну.

В інтерв'ю ZN.UA керівник прокуратури АР Крим та м.Севастополя Ігор Поночовний пояснив, чому привласнення РФ "Масандри" є військовим злочином. Детальніше читайте про це в матеріалі Валентини Самар - "Ігор Поночовний: Основна мета репресій Росії у Криму — колонізація півострова і зміна складу населення".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі