У Росії почастішали крадіжки в магазинах: після початку війни більше половини росіян відчувають дефіцит їжі

Поділитися
У Росії почастішали крадіжки в магазинах: після початку війни більше половини росіян відчувають дефіцит їжі © crispy.new
Середня вартість вкраденого збільшилася на чверть до 1500 рублів.

Кількість росіян, які помітили ознаки дефіциту продуктів у країні, перевищила половину (58%). Про це пише The Moscow Times з посиланням на результати опитування, проведеного банком «Відкриття» та страховою компанією «Росдержстрах Життя».

Респонденти, які відчули дефіцит на собі, перерахували продукти, яких, за їхніми словами, стало не вистачати на полицях магазинів:

  • цукор, з дефіцитом якого зіткнулися 49% респондентів;
  • сіль - 17%;
  • крупа та макарони — 15%;
  • м'ясо (свинина, яловичина, курка) - 5%;
  • молоко - 4%;
  • хліб – 4%.

При цьому більше третини росіян (35%) почали робити запаси продуктів. Ще 18% планують розпочати робити запаси. У пріоритеті — бакалійні товари: крупи та макарони (82%), цукор (70%), чай або кава (64%), олія (61%). Ще 20% планують запасати м'ясо, 15% – картопля, 13% – алкоголь, 4% – хліб.

Ситуація із продовольством призвела до того, що у російських магазинах після початку війни в Україні почастішали крадіжки. З лютого по квітень їхня кількість на одну торгову точку зросла до 130, що на 18% більше, ніж у 2021 році. Середня вартість вкраденого збільшилася на чверть до 1500 рублів. Особливою популярністю у магазинних злодіїв користуються солодощі (19% всіх випадків), ковбаса (16%), алкоголь (14%), сири (13%), кава та какао (7%).

Як зазначає видання, на ситуації з продуктами позначаються західні санкції та масовий вихід іноземних компаній із Росії. Це очікувано вплинуло на обсяги імпорту до Росії - у країну ввезли на 37% менше товарів, порівняно з минулим роком.

Навіть Китай, який не перебуває у списку «недружніх» Росії країн і не вводив санкцій, експортував у квітні на чверть (25,8%) менше товарів, ніж рік тому, випливає із даних Головного митного управління КНР та розрахунків РБК. Для порівняння, імпорт із «недружнього» Євросоюзу впав на 55%.

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Мелітополі, що у Запорізькій області, росіяни відкрили російський супермаркет "Мєра", де продають товари, вкрадені з українського АТБ.

Також Росія промисловими партіями краде на окупованих територіях українське зерно.

Більше того, Росія планує поповнити свій фонд сільськогосподарської продукції за рахунок "поставок з України" викраденого продовольства. Про це свідчить рішення комітету законодавчих зборів Красноярського краю РФ у справах села та агропромислової політики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі