У Росії чергові дві аварії цивільних літаків: загалом вже 10 надзвичайних ситуацій за 10 днів року

Поділитися
У Росії чергові дві аварії цивільних літаків: загалом вже 10 надзвичайних ситуацій за 10 днів року © unsplash/sxy_selia
Через санкції та брак коштів авіагалузь Росії занепадає на очах.

Протягом 10 січня на Росії сталося ще дві надзвичайні ситуації з літаками цивільної авіації. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Так, у Хабаровську у літака Cessna лопнуло шасі, довелося закривати аеропорт. А в Норильську літак викотився за межі злітної смуги.

Таким чином, лише за 10 днів нового року на Росії сталося щонайменше десять інцидентів за участю авіатранспорту.

Нагадаємо, 5 січня через несправність кондиціонера здійснив вимушену посадку літак компанії Utair, який прямував з Тюмені до Нового Уренгою.

6 січня літак компанії Azur Air із 236 пасажирами на борту, що летів з Новосибірська до Таїланду, повернувся до аеропорту через пошкодження лобового скла.

6 січня літак перевізника Red Wings повернувся до аеропорту Казані через несправність шасі.

6 січня в Астрахані літак здійснив аварійну посадку. Відбулося задимлення під обшивкою.

8 січня літак компанії "Перемога" викотився зі злітної смуги в Пермі, тому не зміг здійснити політ до Москви.

9 січня літак Airbus A320neo авіакомпанії S7 Airlines, що летів із Братська до Москви, вимушено сів у Казані через несправність туалетної системи.

9 січня двоє людей загинули й четверо постраждали через аварію літака Ан-2 у Ненецькому автономному окрузі.

9 січня літак Ан-26 компанії "ІрАеро", що летів з Якутська до Магадану, повернувся в пункт вильоту через розгерметизацію вантажного відсіку. Частину багажу було втрачено.

Проте на цьому проблеми з російськими літаками не вичерпалися.

9 січня літак компанії AZUR air, що летів із Москви до Гоа, екстрено сів на заході Індії після повідомлення про міну на борту. Літак довелося приземлювати в штаті Гуджарат. Станом на 10 січня літак все ще не вилетів з місця вимушеної посадки.

Для порівняння, за весь 2022 рік году у Росії сталося більше 130 подій, але це за участю як цивільної, так і військової авіації. За рік аварії зазнали 28 суден.

Нагадаємо також, що після початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну Євросоюз заборонив постачання в Росію літаків та запчастин, а також їхнє технічне обслуговування та страхування. США обмежили експорт товарів авіаційної галузі та ввели санкції щодо лайнерів з авіапарків "Аерофлоту" та інших російських авіакомпаній.

Після цього більшу частину наявного в країні цивільного флоту Росія фактично вкрала у іноземних лізингодавців - не повернувши їх на вимогу власників. Ще навесні було зрозуміло, що ці літаки не проходитимуть належного обслуговування і запускатимуться в небо без сертифікатів льотної придатності .

Крім того, далі у Росії почалися проблеми з пілотами. Щоб уникнути масових скорочень з урахуванням «надзвичайних обставин, що впливають на фінансово-господарську діяльність авіакомпанії» (а просто санкцій),   в РФ почали відправляти в простій пілотів.

Більше того, багатьох   цивільних пілотів призвали на війну в Україну. Відомі випадки, коли членів екіпажів військкоми навіть знімали з рейсів, залишаючи пасажирів у повній розгубленості.

А російська державна корпорація з організації повітряного руху проводить масове скорочення диспетчерів та урізання витрат на персонал.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі