"Мета – оголосити сьогодні про угоду між двома сторонами про придбання активів цього проекту, побудованого чотирма країнами... Ми купуємо платформу "Одіссей", – сказав він. – Сьогодні завершується угода, яку ми довго готували".
За його словами, S7 інвестувала в проект "Морський старт" близько $ 160 млн. Філев запевнив, що проект "Морський старт" продовжить використовувати ракети-носії українського виробництва "Зеніт".
"Ракета "Зеніт" залишається головною для Sea Launch, наступні 15-20 запусків, сподіваюся, будуть з "Зенітом", – зазначив він і визнав, що S7 поки не має контрактів на запуски з платформи космічних апаратів.
Компанії доведеться підписати низку договорів та отримати схвалення від відповідних властей США.
Нагадаємо, "Морський старт" – міжнародний комерційний проект по створенню та експлуатації ракетно-космічного комплексу морського базування. У 1995 році була створена однойменна компанія, засновниками виступили американська корпорація Boeing, російська РКК "Енергія", норвезьке суднобудівне підприємство Kvaerner (нині Aker Solutions), українські КБ "Південне" і ПО "Південмаш". Був проведений ряд комерційних запусків на орбіту за допомогою українських ракет-носіїв "Зеніт" з плавучої платформи "Одіссей" в Тихому океані.
Влітку 2009 року компанія "Морський старт" оголосила про своє банкрутство, після реорганізації в 2010 році провідну роль у проекті отримала РКК "Енергія". З 2014 року запуски в космос за проектом були припинені через аварію ракети-носія "Зеніт".