У податківців з’явилося право вилучати всю готівку на підприємствах

Поділитися
У податківців з’явилося право вилучати всю готівку на підприємствах © depositphotos/AndreyPopov
Перш за все постраждають державні та комунальні підприємства.

Державна податкова служба (ДПС) попередили про зміни в законодавству, відповідно до яких податківці тепер можуть стягувати податковий борг без рішення суду. Наразі керівнику контролюючого органу чи його заступнику дозволяється приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника. Про це йдеться у повідомленні ДПС.   

Підставою для таких дій є зміни, які внесені до п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Ця процедура застосовується у тому випадку, якщо платник податків самостійно задекларував податкові зобов'язання, але не виконав їх (не сплатив податків). Фактично платник податків, декларуючи суму податку та не сплативши її, визнав борг.  

Як пояснила експертка Київського центру підтримки розвитку бізнесу (КЦПРБ) Олександра Томашевська у коментарі UBR.ua, зміни у ПКУ дали можливість податківцям прийти на підприємство та забрати готівку. «Допускається погашення боргу готівкою – цього дійсно раніше не було», – наголосила Олександра Томашевська.

За її словами, раніше податкова заарештовувала рахунки, заявляючи, що оскільки є податковий борг, то всі надходження будуть направлятися на його погашення. При цьому  підприємства починали працювати за готівку та не використовували банківський рахунок.

Експертка вважає, що норма 95.5 ПКУ перш за все стосується державних та комунальних підприємств. Оскільки приватні підприємства, по-перше, не декларують податки, які не можуть сплатити. По-друге, можуть відкрити нову фірму з новими рахунками та не будуть «спасати» підприємство, що заборгувало податки. У державних та комунальних підприємств немає можливості «перевідкритися» у такий спосіб.

Відповідно до повідомлення ДПС, стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, що виник в результаті несплати донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов’язань, здійснюється, як і раніше, на підставі рішення суду.

Нагадаємо, що раніше ДПС опублікувала уточнення, відповідно до якого платниками податку на нерухоме майно є власники майна - фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Мова не йде про ділянки землі, оподаткування яких розглядається окремо.

Вже понад рік як контролюючі органи відновили перевірки суб'єктів господарювання. У кожному органі, який має право на такі перевірки, щорічно розробляються відповідні плани-графіки. Публікуємо такі графіки в одному місці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі