У НБУ заперечують переговори з екс-власником банків "ВіЕйБі" та "Фінансова ініціатива" про реструктуризацію його боргів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У НБУ заперечують переговори з екс-власником банків "ВіЕйБі" та "Фінансова ініціатива" про реструктуризацію його боргів
В НБУ не отримували жодних офіційних пропозицій.

Спростовуючи неодноразові заяви власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" і екс-власника банків "ВіЕйБі" і "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка про готовність повністю погасити 19 млрд грн боргів банків державі (за умови їх реструктуризації на 10 років під невисоку ставку), а також його звинувачення у небажанні Нацбанку не тільки мирно врегулювати цей спір, але "навіть сідати за стіл переговорів", у прес-службі регулятора повідомили DT.UA, що не отримували жодних офіційних пропозицій з цього приводу.

"Щодо реструктуризації боргових зобов'язань банків Бахматюка, по-перше, Національний банк не отримував офіційних пропозицій щодо погашення боргів за кредитами рефінансування від банків "Фінансова ініціатива" та "Віейбі Банку", - повідомляє прес-служба регулятора. – По-друге, борги цих банків – це, по суті, борги небанківських бізнес-структур акціонера (Бахматюка – Ред.). Тому треба говорити про комплексну реструктуризацію цих боргів не тільки перед НБУ та Фондом (гарантування вкладів фізосіб), але й перед банками, якщо така реструктуризація можлива. Однак, жодних пропозицій ми не отримували", - ще раз підкреслюється в коментарі НБУ.

Більш детально читайте у матеріалі Ю. Сколотяного і Р. Івченко "Борги Бахматюка: павуки в банках".

При цьому заборгованість за кредитами, виданими екс-банками Бахматюка пов'язаним особам в НБУ оцінюють у 28,2 млрд. грн. "У ПАТ "Віейбі Банк" таких кредитів було 70% від загального кредитного портфеля, у ПАТ "Фінансова ініціатива" – 96%. Це не тільки позики Ukrlandfarming PLC, але і заборгованість величезного числа компаній, пов'язаних з акціонером", - уточнюється в коментарі згідно з більш ранніми публічними заявами екс-глави НБУ В. Гонтарєвої.

При цьому борг банків "Фінансова ініціатива" та "Віейбі" за кредитами рефінансування становить 10,2 млрд. грн, з яких регулятор, за його інформацією, має персональну гарантію (особисте поручительство) О. Бахматюка на суму 8,5 млрд. грн.

Також у Нацбанку нагадали, що оскаржили рішення Вищого адміністративного суду України (про незаконність визнання неплатоспроможним банку "Фінансова ініціатива") у Верховному суді України. Незважаючи на те, що виробництво з цього приводу було відкрито ВСУ 07.07.2017 р. до розгляду справу досі не призначено.

Зі свого боку, у Фонді гарантування повідомили "ДТ", що "зараз на розгляді в судах знаходиться понад 6,5 тис. справ на суму понад 11 млрд грн за позовами "Віейбі Банку" до позичальників ("Фининициативе" цього не відбувається через блокування ліквідації банку в судах)", додаючи, що на "виконанні в Державній виконавчій службі знаходиться близько 20 тис. проваджень на суму понад 13 млрд грн". "Але через відсутності майна у боржників рішення судів не виконуються, виконавчі документи повертаються в банк без виконання", - констатують у ФГВФО, звинувачуючи держвиконавців у "поверхневому підході до виконання своїх посадових обов'язків, нездійснення вичерпних заходів щодо розшуку майна боржника, ігнорування запитів про здійснення виконавчого провадження і т. п.".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі