У НБУ розповіли, які найчастіше підробляють купюри

Поділитися
У НБУ розповіли, які найчастіше підробляють купюри Найчастіше підробляють стодоларові банкноти, а також купюри номіналом 50, 100 і 200 гривень
Більшість фальшивих банкнот низької якості.

Переважна більшість вилучених з обігу підроблених купюр складають банкноти номіналом 50, 100 і 200 гривень, повідомляє прес-служба Національного банку України на сторінці в Facebook.

Підроблені гривні виготовляються переважно з допомогою комп'ютерної або копіювальної техніки, зокрема лазерних і струменевих принтерів. Тому підробки, в більшості випадків, можна візуально відрізнити від справжніх банкнот, повідомили в прес-службі Нацбанку.

В НБУ наголосили, що українська валюта має високий рівень захисту. Наявні на банкнотах елементи дозволяють гарантовано виявляти підроблені грошові знаки як під час автоматизованої обробки готівки з використанням спеціального обладнання, так і при уважному візуальному контролі.

Висока захищеність національної валюти призводить до стабільно низькому рівню підробок. За станом на січень-вересень 2015 року на мільйон справжніх банкнот припадало лише три фальшивих.

Для порівняння в НБУ привели статистику Європейського центрального банку, згідно з якою у країнах Євросоюзу за підсумками 2012 року на мільйон справжніх купюр доводилося 35 фальшивих, в 2013 році – 43, а в 2014 – 48.

За інформацією регулятора, серед підроблених банкнот іноземної валюти в Україні найбільша кількість підробок припадає на купюри номіналом 100 і 200 євро, а також 100 доларів США.

Українська гривня має високий рівень захисту від підробок. Наявні на банкнотах гривні елементи захисту дозволяють гарант...

Posted by Національний банк України on 16 жовтня 2015 р.

Читайте також: Терористи завозять в Донбас обладнання для друку фальшивих грошей - МВС

Національний банк України відзначає стабільне зниження кількості підроблених банкнот в обігу в Україні. У 2011 році на мільйон справжніх купюр доводилося п'ять фальшивих, в 2012 – близько 4,1, у 2013 році – три з половиною, у 2014 році – три.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі