У НБУ розповіли, що очікувати позичальникам після прийняття законопроекту щодо мікрокредитів

Поділитися
У НБУ розповіли, що очікувати позичальникам після прийняття законопроекту щодо мікрокредитів
Нацбанк вважає, що прийняття документа полегшить життя позичальникам.

У Нацбанку роз'яснили, що зміниться для позичальників після прийняття Радою законопроекту №1109, який відносить мікрокредити (до 5000 грн і строком до одного місяця) до споживчих кредитів. Про це повідомляється на Facebook-сторінці НБУ.

Після вступу цього документа в силу на кредити до однієї мінімальної зарплати будуть поширюватися вимоги закону "Про споживче кредитування" щодо необхідності розкриття інформації про повну вартість кредиту. Банки і фінансові компанії повинні будуть вказувати повну вартість мікрокредитів.

"Відтепер законодавство вимагає від фінустанов розкривати повну відсоткову ставку по мікрокредитах, повні витрати клієнта. Тобто повинні піти в минуле кредити" під 0% ", які на ділі перетворюються на кредити під 1700% річних", - відзначають в Нацбанку.

Крім того, тепер заборонено нараховувати штрафи і пеню по мікрокредитах більш ніж до подвійної суми кредиту. Раніше кредитори могли збільшувати зобов'язання боржника за рахунок штрафів в два, три, п'ять і навіть в десять разів.

Також тепер встановлено, що банк не має права підвищувати ставку по кредиту, навіть якщо клієнт порушує умови договору.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк планує підвищити вагу ризику за незабезпеченими кредитами фізичним особам в гривні з нинішніх 100% до 150%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі