У НАЗК підготували два протоколи стосовно дій двох заступників Єрмака, які "не зіллють" Печерському суду

Поділитися
У НАЗК підготували два протоколи стосовно дій двох заступників Єрмака, які © НАБУ
Замість дискредитованого Печерського суду розглянути два нові протоколи може Антикорупційний суд України.

Судячи з того, що два протоколи Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) складені щодо дій заступників керівника офісу президента, можна сказати, що офіс — структура з високим корупційним ризиком, повідомляє "Радіо Свобода". Таку думку висловив заступник голови НАЗК Артем Ситник.

"Цей протокол (про адмінпорушення  заступника керівника ОПУ Ростислава Шурми — ред.) складав я. Нещодавно я складав протокол ще одному, вже колишньому заступнику керівника офісу президента. Це був Кирило Тимошенко. (…) Мабуть, все ж таки можна сказати, що так. Але час покаже", — сказав Артем Ситник.

Заступник голови НАЗК зауважив, що багато справ про виявлені Агентством адміністративні порушення потрапляють до Печерського райсуду Києва, де можуть бути "злиті".

Тому, за словами заступника голови НАЗК, "є ініціатива — передати ці протоколи на розгляд Антикорупційного суду".

Зокрема, саме Печерський суд виправдав Тимошенка, якого НАЗК підозрювало у використанні службового становища з власною метою: у 2022 році він тричі жив у готельному комплексі Emily Resort, зокрема, разом із родиною, а також отримав у прокат автомобіль Porsche Taycan.

Як повідомив Артем Ситник, на сьогоднішньому етапі у НАЗК достатньо тісна співпраця з антикорупційною прокуратурою саме в напрямі подачі позовів про стягнення необґрунтованих активів. Якщо сума необґрунтованих активів більше 9 мільйонів, то це кримінальна відповідальність. Тоді проводиться розслідування, залежно від суб’єкту, певним правоохоронним органом. Якщо ці активи менше 9 мільйонів, тоді подається позов антикорупційної прокуратури до антикорупційного суду.

Раніше ми писали про те, що перед командою Національного агентства з питань запобігання корупції стоїть амбітна задача – перевірити близько 1,5 мільйона декларацій за 2021, 2022 та 2023 роки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі