У Нацбанку спрогнозували, що буде з курсом євро та долару

Поділитися
У Нацбанку пояснили, чому дорожчає євро і чого чекати надалі. 

Основним фактором, який наразі впливає на зростання курсу євро відносно гривні є послаблення долара США стосовно інших валют, що в свою чергу повʼязано з внутрішньою та зовнішньою політикою Штатів після обрання президентом Дональда Трампа. Про це повідомили в Національному банку України (НБУ), відповідаючи на запит Liga.net.

"Водночас основний вплив генерує навіть не стільки посилення торговельних протистоянь, як відчутне зростання невизначеності, що вже позначилося на ділових очікуваннях в окремих регіонах. У результаті на тлі помірних змін курсу гривні до долара, до євро вона послабилася через коливання курсу євро до долара", – пояснили у НБУ.

В фінансовому регуляторі країни додали, що внутрішні чинники, зокрема платіжний баланс і попит на валюту, впливають на курс гривні, але офіційно її курс формується на основі долара США, який залишається основною валютою для міжбанківських торгів.

"В Україні курсоутворювальною валютою є долар США. Тож якщо йдеться про офіційний курс гривні до долара, то він визначається на основі торгів на міжбанківському валютному ринку. Готівковий курс, відповідно, відображає результат взаємодії попиту та пропозиції долара США на готівковому сегменті валютного ринку", – йдеться у відповіді НБУ.

В НБУ додали, що подальші зміни курсу гривні до євро в Україні насамперед залежатимуть від того, як коливатиметься співвідношення долара до євро на міжнародних фінансових ринках.

"А на цю валютну пару, своєю чергою, впливатимуть макроекономічні умови та геополітична ситуація в США і ЄС – зокрема, курс монетарної політики, який обиратимуть Федеральна резервна система та Європейський центробанк", – заявили у регуляторі. 

Як зазначає редакторка відділу економіки ZN.UA Юлiя Самаєва, євро зараз дорожчає щодо долара з одного боку через тарифне протистояння США та ЄС і очікування, що Європейський центральний банк не буде пом'якшувати свою монетарну політику, а з іншого через загалом непередбачувану економічну політику Дональда Трампа, яка ослаблює національну валюту США.

Тобто євро дорожчає не лише в Україні, а загалом у світі й дорожчатиме доти, доки США зберігають достатній рівень непередбачуваності.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі