У Нацбанку висловились про інфляцію і курс гривні

Поділитися
Результати роботи банківської системи перевершили всі очікування.

В українській банківській системі немає проблеми з корпоративним управлінням та олігархами, сама вона – одна з найбільш прозорих, зрозумілих і ефективних економічних систем, а фінансова стабільність є одним із завдань Національного банку. Таку заяву зробив голова НБУ Андрій Пишний  у інтерв’ю виданню The Banker.

До 24 лютого 2022 року Нацбанк зосереджувався на таргетуванні інфляції. «Але з початком війни поліпшилися інфляційні та курсові очікування, зросла пропозиція продуктів харчування. На цю тенденцію вплинули й негативні моменти, як-от те, що наразі з України виїхало шість мільйонів українців. Але курсова політика, монетарна політика і наша співпраця з урядом також мали ефект», - відзначає Андрій Пишний.

НБУ зробив усе, що мав зробити, і що результати перевершили всі очікування, в тому числі прогнози партнерів. «Поточний рівень інфляції відрізняється від того, який ми прогнозували», – говорить він, пояснюючи швидке падіння інфляції сукупністю факторів.

Успіх зусиль Нацбанку з відновлення макроекономічної та фінансової стабільності здивував навіть очільника НБУ, адже інфляція знизилася з 26% наприкінці минулого року до 7% цього вересня.

НБУ довелося запровадити безпрецедентні обмеження і фіксований обмінний курс. "Протягом цього року ми працювали над створенням умов для пом’якшення валютних обмежень і повернення до більш гнучкого валютного курсу, щоб в середньостроковій перспективі відновити таргетування інфляції", – пояснює він.

Гнучкий валютний курс дасть змогу створити сприятливіші умови для припливу приватного капіталу й інвестування в Україну. "Але допоки війна триває, жоден приватний капітал не компенсує ті кошти, які ми отримуємо від міжнародного фінансового співтовариства, і поки ми воюємо, нам ця підтримка необхідна", – каже пан Пишний.

У 2023 році НБУ також вдалося уникнути монетарного фінансування дефіциту бюджету завдяки тому, що знову запрацював внутрішній борговий ринок і міжнародна фінансова підтримка була ритмічною і достатньою.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Нацбанк покращив прогноз інфляції на поточний рік – з 10,6% до 5,8%. Попри скорочення інфляції, економіка в Україні знаходиться у кризі, тому стабільними ціни не можуть бути. Також на вартість товарів впливають і інші фактори, зокрема сезонність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі