У "Нафтогазі" знають, як заощадити половину споживаного населенням газу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У "Нафтогазі" знають, як заощадити половину споживаного населенням газу © DT.UA
Якби в енергомодернізацію котлів, будинків і тепломереж ще десять років тому були вкладені ті десятки мільярдів доларів, які йшли з бюджету на оплату різниці між ціною купівлі російського газу і ціною його продажу населенню, ми б набагато менше потребували імпортного газу.

За 5 років можна добитися економії 25% газу
За 5 років можна добитися економії 25% газу

За рахунок проведення энергомодернізації за десять років можна заощадити до половини газу, який витрачається населенням. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Наші розрахунки показують, що за три-п'ять років можна добитися економії 5-6 млрд кубометрів газу (щороку). Це приблизно вартість чверті обсягу газу, який зараз витрачається населенням", - повідомив глава НАК.

За його словами, цей розрахунок робили західні консультанти, у яких на рахунку завершені проекти з переходу на ринкові ціни енергоресурсів і энергомодернизации в декількох країнах Європи, Азії та Африки.

Мова йде про програми з энергомодернізації, що порівняно швидко реалізуються. В першу чергу, це заміна котлів у будинках і теплокомуненерго, ізоляція і заміна теплотрас, встановлення лічильників тепла з регуляторами температури.

Для такої економії необхідно вкласти близько $ 10 млрд протягом п'яти років.

На питання, де взяти такі гроші, Коболєв пояснює, що, наприклад, за останні п'ять років різниця між ціною покупки і ціною продажу газу для населення і ТКЕ перевищила $ 12 млрд. Її "закрили" кредитами та бюджетними грошима.

"Частину цих грошей можна було вкласти в модернізацію ЖКГ та тепломереж. Але для цього необхідно було підняти роздрібні ціни на газ, щоб забезпечені люди платили за його використання самостійно. Тоді це була б інвестиція, яка працювала б на вас у майбутньому. А це гроші, які вилетіли в трубу, переважно в напрямку Москви" - говорить він.

За даними глави "Нафтогазу", в 2004-2013 рр .. на оплату різниці між ціною купівлі російського газу і ціною його продажу населенню і підприємствам теплоенергетики з бюджету пішли десятки мільярдів доларів.

"Якщо б ціни були підняті вже тоді, а ці гроші були вкладені в енергомодернізацію, ми б зараз набагато менше потребували імпортного газу. Навіть якщо б велика частина цих мільярдів пішла на субсидії малозабезпеченим, все одно залишилися б гроші, за які можна було хоча б почати енергомодернізацію" - підкреслює Коболєв.

DT.UA

Читайте повний текст інтерв'ю Алли Єрьоменко з главою "Нафтогазу" Андрієм Коболевым "Без ринкової ціни ринку газу не буде!" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі