У "Нафтогазі" пояснили причину згоди Данії на будівництво "Північного потоку-2"

Поділитися
У "Нафтогаз" не відмовляється від боротьби з "Північним потоком-2" © 24 канал
У НАК запевнили, що боротьба проти російського проекту триває.

Данія була змушена розблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", так як підстав не давати дозволу у неї не було, пояснили в НАК "Нафтогаз України".

"З того часу, як Польща і Данія погодили між собою морський кордон, південніше данського Борнхольма з'явилася ексклюзивна економічна зона. Заблокувати дозвіл тут можна з дуже обмеженого переліку причин, яких не знайшла, наприклад, Швеція раніше. Було зрозуміло, що рано чи пізно дозвіл в цих водах Данії доведеться видати", - йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою компанії ввечері в середу, 30 жовтня.

У "Нафтогазі" назвали рішення Данії неприємним, але прогнозованим. І подякували Королівству за те, що завдяки позиції його уряду РФ досі не добудувала "Північний потік-2". Зокрема, за закон, що забороняє будівництво російського газопроводу в територіальних водах Данії через загрозу національної безпеки.

"Тому вже майже два роки основна боротьба проти кремлівського проекту розгортається не тут. Рухаємося далі, робимо свою частину роботи", - підсумували в НАК "Нафтогаз України".

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі