У "Нафтогазі" пояснили, чому в регіонах будуть різні ціни на газ

Поділитися
У У НАКу наполягають, що знизили ціни на газ © business-tv.com.ua
Всі облгази мають власний тариф на розподіл газу.

"Нафтогаз" знизив на травень ціну на газ, який він зобов'язаний продавати компаніям посередникам-газзбутам, до 5990,00 грн тис куб. м (без ПДВ). Однак ціна не буде єдиною у всіх регіонах країни, оскільки кожний облгаз має індивідуальний тариф на розподіл газу.

Зазначається, що ціна НАКу у травні на 245,51 грн тис куб. м менше ніж ціна, яка діяла в квітні.

З 1 травня, згідно рішення НКРЕКП, по всій території України діє єдиний тариф на транспортування газу, але кожний облгаз має індивідуальний тариф на розподіл газу. Тому ціни на газ для населення будуть різними в кожному регіоні і залежать від облгазу/міськгазу, до якого приєднаний споживач.

Асоціація газового ринку України, яка об‘єднує облгази і регіональні збутові компанії, опублікувала роздрібні ціни по кожному регіону, з якими можна ознайомитися: gazpravda.

Нагадаємо, в червні 2019 року середня ціна газу для населення збільшиться до 8 607 грн 37 коп за тисячу кубометрів. Це історичний максимум – ціна газу буде на 58 грн 45 коп вище, ніж у минулому опалювальному сезоні, що тривав з жовтня 2018 року по квітень-травень 2019 року.

3 квітня Кабмін доручив"Нафтогазу" продавати газ для потреб населення дешевше ціни на газ, яку встановлено для відпустки по спецзобов'язанням (PSO) – 8,55 грн/куб. м. В НАК заявили, що знизили ціну до 8,38 грн за куб м, тобто на 17 копійок.

Однак 16 квітня НАК "Нафтогаз України" заявив, що не зможе виконати постанову Кабінету міністрів про зниження ціни на газ для населення, оскільки має право продавати газ в тому числі і за ціною вищою від ринкової.

Тому 8 травня Кабмін усунув правові колізії між нормами двох постанов (№867 від 2018 року і №293 від березня 2019 року) про формування цін на газ для побутових споживачів і теплокомуненерго.

Детальніше про непорозуміння щодо ціни на газ між Кабмином і НАК читайте в матеріалі Івана Гонти "Власність, ринок і ціна газу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі