У Нацбанку "списали" коливання курсу гривні на напругу навколо Криму і ціну на зерно

Поділитися
У Нацбанку В НБУ запевняють, що гривня подешевдала ненадовго. © Нацбанк України/Facebook
Однак у відомстві переконані, що це тимчасове явище.

Коливання курсу гривні на валютному ринку не пов'язане з якимись фундаментальними проблемами. Про це сказав заступник голови НБУ Олег Чурій, який запевняє, що українська національна валюта трохи подешевшала лише тимчасово.

При цьому, як повідомляє УНІАН, він нагадав, що сьогодні, після тривалого періоду купівлі іноземної валюти, Національний банк провів аукціон з її продажу, під час якого задовольнив заявки на 30 мільйонів доларів США.

"Повернення Національного банку на продаж валюти пов'язане з підвищенням волатильності курсу гривні на міжбанківському ринку в останні тижні, перш за все, у зв‘язку із сезонним посиленням попиту на іноземну валюту, корекцією цін на зернові, які є одним з ключових товарів українського експорту, і загостренням ситуації навколо Криму і на сході країни", - прокоментував Чурій.

Він також додав, що зараз якраз той час, коли попит з боку українських компаній на іноземну валюту зростає через необхідність провести валютні виплати за зобов'язаннями.

"З урахуванням зростання цін на сталь та залізну руду в останні тижні, прогнозованим збільшенням надходжень експортної виручки від нового врожаю восени і очікувань щодо відновлення програми з МВФ, Національний банк в найближчі місяці не прогнозує надмірної волатильності обмінного курсу, яка була б несумісною з досягнення інфляційних цілей цього і наступного роках (12% плюс/мінус 3 п.п. і 8% плюс/мінус 2 п.п. відповідно)", - йдеться в коментарі Чурія.

Нагадаємо, що НБУ значно знизив офіційний курс гривні до долара і євро. Курс євро встановлений на рівні 28,6484 грн/євро (30 серпня - 28,4708 грн), 10 рублів – 3,9521 грн/рубль (30 серпня -3,9165 грн).

У 2017 році в уряді очікують подальше зниження курсу гривні до долара до 27,7 грн, прискорення темпів зростання ВВП до 3%, зниження інфляції до 8,1% та зниження рівня безробіття до 8%.

Заявляючи про гнучкий валютний курс, на практиці НБУ здійснює політику його фіксації на певному рівні або в невеликому діапазоні. При цьому Нацбанк не бере жодних зобов'язань щодо його утримання або подальшої його динаміки в майбутньому, заявив DT.UA екс-заступник голови НБУ Ігор Шумило. Детальніше про монетарну політику НБУ читайте у статті "Девальвація очікувань".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі