У Нацбанку назвали фактори зміцнення курсу гривні

Поділитися
У Нацбанку назвали фактори зміцнення курсу гривні © Андрій Товстиженко, DT.UA
Відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств – НБУ.

Останніми тижнями спостерігається зміцнення курсу гривні, яке зумовлене сприятливими факторами, завдяки яким зросла пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї. Про це повідомила прес-служба НБУ з посиланням на заступника голови Нацбанку Олега Чурія.

"По-перше, збільшилися надходження валюти від нерезидентів, що беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення ОВДП у гривні. З початку року обсяг гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зріс більш ніж в два рази – з 5.1 млрд грн до 12 млрд грн. По-друге, відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження у січні. По-третє, високій пропозиції валюти сприяло збереження сприятливої зовнішньої кон'юнктури для металургійної галузі", - йдеться у повідомленні.

Крім того, на стан валютного ринку вплинуло покращення девальваційних очікувань та збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня внаслідок поступового зміцнення курсу гривні.

"Зокрема, обсяг чистої пропозиції валюти на готівковому ринку зріс у січні до 257 млн дол. США, що є найбільшим обсягом за місяць з липня 2017 року", - зазначають у НБУ.

Повідомлялось, що у січні українці купили валюти на $ 580, а продали банкам і небанківським установам $ 837,3 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі