На запитання ZN.UA, чи не передумала Туреччина пропускати LNG-танкери на майбутній український термінал, враховуючи значну залежність країни від російського газу, посол відповів: "Не думаю, що слід пов'язувати дискусію про LNG-танкери з так званим штрафом "Газпрому". Навпаки, вперте небажання "Газпрому" встановити справедливі ціни на газ для України є для нас серйозним аргументом у переговорах з Туреччиною - ред.)".
"Ми постійно роз'яснюємо турецьким партнерам, що будівництво терміналу для прийому зрідженого газу - це не примха. Це питання національної безпеки. Ми не можемо розвиватися в умовах "газового зашморгу". Адже сама Туреччина отримує газ із шести джерел", - підкреслив Сергій Корсунський.
"Дійсно, ця країна є одним з найбільших імпортерів російського газу, але і вона не може собі дозволити платити "російські" ціни. Саме тому і з'явився проект Трансанатолійського газопроводу, проекти з видобутку газу на шельфі (до речі, разом з Shell), а також будівництва власних LNG-терміналів. Найбільш активні та успішні проекти з видобутку нафти і газу в Північному Іраку реалізують саме турецькі компанії. Все це спрямоване на те, щоб знизити залежність від "Газпрому". Тобто в Туреччині прекрасно розуміють нашу логіку, ми ж повинні враховувати їх занепокоєння. Це і є діалог стратегічних партнерів", - зазначив дипломат.
Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Сергієм Корсунським. !zn
Читайте також:
Україна готова допомогти Туреччині в будівництві LNG-терміналу і сховищ газу
Туреччина не відмовлялася пропускати танкери зі зрідженим газом для України