У МВФ пояснюють зміцнення гривні підвищенням попиту на національні облігації, переказами коштів від українців, які перебувають на заробітках, а також рекордними врожаями. Про це розповів представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю "Еспрессо".
"Важко визначити головний фактор, який до цього призвів. Так, має місце продовження досить істотного припливу коштів від українців, які перебувають на заробітках за кордоном. Ціни на традиційні товари українського експорту високі, в той же час як ціни українського імпорту - на той же газ, - зменшилися ", - повідомив Люнгман.
Він зазначив, що останні 2 роки українські аграрії збирають рекордний за обсягами врожай зернових, як результат, збільшується пропозиція валюти в країні, зменшується курс.
"І так, уряд запропонував привабливі ставки на національні облігації, підвищило попит на ці папери", - додав представник МВФ в Україні.
Як писало DT.UA, можна констатувати, що курсова політика НБУ непрогнозована, що закладає суттєві ризики для економіки.
Про курсову політику більш детально читайте у статті Володимира Компанійця "Економаналіз: з якою економікою Україна починає рік".