У минулому році сільське господарство досягло 80% рівня, на якому воно було в останній рік існування УРСР – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У минулому році сільське господарство досягло 80% рівня, на якому воно було в останній рік існування УРСР – експерт © yes-i-do.com.ua
За словами Максима Мартинюка, падіння виробництва тривало до 2000 року.

У минулому році сільське господарство в Україні досягло 80% рівня, яким воно було в останній рік існування УРСР, пише у своїй статті для ZN.UA колишній перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. Він також назвав найскладніший рік для сільського господарства незалежної України.

“У цілому сільське господарство 2019 року досягло 80% рівня, якого було досягнуто в останній рік існування УРСР. Падіння виробництва тривало до 2000 року включно. За ті десять років сільськогосподарське виробництво скоротилося в 3,5 разу — з майже 200 млрд грн до 58 млрд”, - пише Мартинюк.

Він зазначив, що у 1999–2003 роках галузь дісталася дна і почала зростати. Однак тепер це було зовсім інше сільське господарство. Адже в Україні не стало колгоспів, галузь була без державного замовлення і без битв за урожай. Водночас стало зрозумілим, що урожай можна просто збирати. Мартинюк також вказав на те, що окремо варто звернути увагу на 2003 рік.

“Він був надзвичайно складним, а новини того періоду звучали так: «80% озимих і 60% ярих зернових перебувають у вкрай незадовільному стані через тривалу посуху». Це був рік, коли Україна імпортувала 2 млн тонн зерна для забезпечення продовольчої безпеки. Тож якщо говорити про найгірший рік для сільського господарства, то 2003-й саме таким і є”, - пише автор.

За словами Мартинюка, важливим індикатором галузі також є співвідношення двох її частин — рослинництва і тваринництва. У 1990 році на них припадало 40 і 60% валової продукції відповідно. Наприкінці 1990-х частка тваринництва скоротилася до 20%, такою вона залишається і сьогодні. 

Детальніше щодо трендів у цифрах в сфері АПК читайте в матеріалі Максима Мартинюка “Україна аграрна: цифри як похідна політики”, підготованого до Дня незалежності в рамках проекту ZN.UA “Україна 1991-2020”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі