У Мінсоцполітики роз’яснили, як пов’язані перевірки переселенців з військовим обліком

Поділитися
У Мінсоцполітики роз’яснили, як пов’язані перевірки переселенців з військовим обліком
Перевірки проводяться, щоб не було зловживань.

Грошову допомогу на проживання вже отримують 2,2 млн внутрішньо переміщених особів. При цьому загалом зареєструвалися як переселенці майже 5 млн осіб, заявив в ефірі Національного телемарафону заступник очільника Мінсоцполітики Віталій Музиченко. 

Чому перевіряють

Крім іншого, він пояснив чому потрібні перевірки переселенців та як вони проводитимуться. «Ми розуміємо, що проводити перевірки двох, трьох чи чотирьох мільйонів людей – це просто нереально. Для цього потрібний колосальний ресурс. Тут проводяться вибіркові перевірки. Ми перш за все фокусуємося на тій інформації, яка надходить або до нас, або до органів соціального захисту населення. Зокрема під фактором ризику є перебування, скажімо, в компактних місцях проживання ВПО. І у разі, якщо до нас надійде інформація в тому числі від правоохоронних органів. Тому що, на сьогоднішній день достатньо багато надходить  інформації, що є певні зловживання у цій сфері», – наголосив Музиченко.

Військовий облік та переселенці

Він також розповів, чи пов’язані перевірки з військовим обліком. 

«На сьогоднішній день, ні, але ми працюємо над цим питанням, оскільки є певні обов’язки у певних категорій нашого населення. Зокрема, якщо ми говоримо про чоловіків у віці від 18 до 60 років, то такі чоловіки мають перебувати на обліку у територіальному центрі комплектування, по старому можемо сказати – військкоматах. І дійсно це зобов’язання закону, яке необхідно виконувати», – зазначив Музиченко.

Він повідомив, що перевірки відбуватимуся у робочий час представниками територіального органу національної соціальної сервісної служби, якщо особи не буде вдома, то їй залишить повідомлення.

«Людині надається 10 днів, якщо її не було вдома, для того, щоб вона звернулася до органу соціального захисту населення і ідентифікувала себе як ВПО», – сказав Музиченко.

Він нагадав, що наразі сума грошової допомоги від держави становить 2000 грн на місяць на дорослу людину, на дитину або на особу з інвалідністю – 3000 грн.

Чому деякі переселенці не отримали виплати

Також він назвав причини, через які зареєстровані біженці не можуть отримати грошову допомогу.

«Банально від людського фактору… Коли хтось цю заявку не відпрацював, пішов у відпустку, або захворів. У нас було системне питання стосовно інформаційної взаємодії щодо документів, які заходили через додаток «Дія». Був достатньо великий, я б сказав, шалений, попит на цю послугу. Відбувся деякий технічний збій. Тому ми дали можливість громадянам, які попередньо зверталися і не отримали, з якихось причин, відповідні виплати, повторно звернутися до органів соціального захисту населення. Їм продовжать або відновлять виплати з того моменту, коли вони їх не отримали при первинному зверненні», – повідомив заступник міністра.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі