У Мінфіні обіцяють "абсолютно прозоре" відшкодування ПДВ автоматом

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мінфіні обіцяють © Фото ZN.UA
Спрощення процедури відшкодування ПДВ в новому Податковому кодексі "схвалили всі, крім ДФС".

Проектний офіс реформ при Міністерстві фінансів запропонував в змінах до Податкового кодексу значно скоротити і зробити прозорим процес автоматичного відшкодування ПДВ (податку на додану вартість). Про це в інтерв'ю DT.UA розповіла голова офісу Яна Бугрімова.

"Ми запропонували робочій групі абсолютно інший процес. Його, до речі, схвалили всі, крім ДФС. Кожен етап відшкодування буде проходити без заминок, якщо не зазначено інше", - зазначила вона.

Бугрімова уточнила, що сама процедура "не змінюється, але стає абсолютно прозорою".

"Перевірки залишаються, але система буде працювати за принципом noobjection (дослівний переклад з англ. - немає заперечень - ред.). Зараз кожен етап процесу відшкодування є перепусткою на наступний етап. У новій системі сума буде йти на відшкодування автоматом, якщо не були зроблені будь-які дії, здатні цей процес зупинити. Простіше кажучи, якщо протягом строку, відведеного на перевірку, тобто 30 днів, фіскальна служба не виписала податкове повідомлення про те, що знайдені проблеми у заявленій до відшкодування ПДВ, ця сума автоматом, без необхідності вчинення якоїсь дії з боку інспектора ДФС, йде в Держказначейство на відшкодування", - підкреслила чиновниця.

На сьогоднішній момент головна проблема відшкодування ПДВ у тому, що до того, як озвучені ДФС цифри потрапили в чергу на відшкодування, проходить тривалий процес. Хоча глава ДФС регулярно звітує про те, скільки держава відшкодувала бізнесу, при цьому завжди знаходяться ті, кому не відшкодували, і ті, кому незаконно відшкодували.

"Платники подають заявки, які перевіряють фіскали, на підставі перевірок формуються реєстри, передаються дані в Держказначейство (ДКУ). Весь цей ланцюжок від заявки до подачі в ДКУ - непрозорий. Скільки заявок було подано? Який відсоток з них потрапив до реєстру? Які заявки потрапили до реєстру, але не були подані до Держказначейства? Ми цього не бачимо. І це все дорого - на кожному етапі може бути суперечка, позов до суду і пов'язані з цим зловживання", - нагадала Бугрімова.

Вона нагадала, що при нинішній системі податкова має провести перевірку, підтвердити, що ПДВ "хороший", і подати його на відшкодування. За її словами, "всі зловживання відбуваються саме на етапі перевірки податкової".

"Ми намагаємося мінімізувати ризик того, що не буде пропущена "хороший" ПДВ. Тобто зробити так, щоб білий бізнес продовжував працювати в нормальних умовах", - резюмувала Бугрімова. У свою чергу Мінфін, отримавши доступ до баз, у разі виникнення якихось сумнівів зможе контролювати ці процеси і втручатися.

Більше про те, якими ж будуть основні зміни в податкове законодавство, чого чекати бізнесу і який буде фіскальний підсумок чергових поправок в Податковий кодекс читайте інтерв'ю з головою Проектного офісу реформ при Мінфіні Яною Бугрімовою на сайті DT.UA, і в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі