У Міненерго зізналися, що обіцяного казахстанського вугілля не буде

Відео
Поділитися
У Міненерго зізналися, що обіцяного казахстанського вугілля не буде © depositphotos / Adam88xxx
Росія почала стримувати транзит казахстанського вугілля в Україну ще в листопаді, але в Міненерго сподівалися, що вугілля надійде в Україну морем із російського порту Тамань.

Постачання вугілля з Казахстану в Україну не відбувається через блокування Росією транзитного шляху, і наразі немає рішення, яким чином доставити законтрактоване вугілля. Про це 5 січня заявив на брифінгу міністр енергетики Герман Галущенко.

"З Казахстану не йде (вугілля, — ред.). Є укладений контракт Центренерго на 660 тис. т казахського вугілля протягом осінньо-зимового періоду. Але, знову ж таки, через відповідні дії Російської Федерації відбувається блокування транзиту російською територією. Відповідно, вугілля ми не бачимо", — сказав він.

Галущенко також заявив, що поки немає рішення, як отримати законтрактовані обсяги вугілля.

"Ми й Центренерго поки не бачимо інших можливостей це вугілля фізично отримати", — сказав Галущенко.

Росія почала в неофіційному режимі стримувати транзит казахстанського вугілля у бік України через свою територію з середини листопада 2021 року. Це стосувалося залізничних поставок. 

Проте у Міненерго України продовжували сподіватися, що вугілля надійде в Україну морем із російського порту Тамань. Про це на брифінгу наприкінці листопада повідомляв Герман Галущенко.

Нагадаємо, 30 грудня Апарат Ради національної безпеки та оборони отримав доручення проконтролювати процес закупівлі вугілля для теплоелектростанцій. Про це стало відомо брифінгу секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова.

Перед цим СБУ направила до Кабміну звіт, з якого випливало, що Україна за крок від зупинки теплогенеруючих підприємств через критично низькі запаси вугілля.

Раніше Міністерство енергетики повідомляло про те, що вугільні ТЕС та ТЕЦ готуються до роботи на газі.

В Україні через відсутність палива зупиняли роботу 20 блоків та 1 корпус ТЕС та ТЕЦ сукупною потужністю 7,26 ГВт.

Проте прем'єр-міністр Денис Шмигаль наполягав, що проблему дефіциту вугілля в Україні вирішено, щомісячні надходження перевищують споживання на 300 тисяч тонн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі