У Міненерго назвали причини кризи в енергетиці

Поділитися
У Міненерго назвали причини кризи в енергетиці © Facebook/Ольга Буславець
На думку Буславец, енергетична галузь розбалансована, а ціни на електроенергію нижче собівартості.

Українська енергетика переживає одну з найбільших криз за всю історію. Про це сказала в. о. міністра енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславец в ефірі програми "Реальна політика" з Євгеном Кисельовим.

"У нас на сьогодні енергетична галузь фінансово, паливно і економічно повністю розбалансована. Термінове вирішення системних проблем є питанням національної безпеки. Можу сказати, що простих рішень не буде, на жаль", - зазначила Буславец.

Серед причин кризи глава Міненерго назвала втручання в галузь через зміни в закони, через постанови Кабміну та рішення регулятора.

"Встановлювалися так звані обмеження на ці прайскепы. Прайскепы - це обмеження ціни на ринку електричної енергії для того, щоб запобігти значне зростання ціни для кінцевого споживача внаслідок відкриття нового ринку", - підкреслила вона.

На думку Буславец, після цих втручань сталося спотворення ціноутворення на ринку - штучне зниження ціни на електроенергії до рівня нижче собівартості її виробництва.

Крім того, за її словами, з вересня минулого року був відкритий імпорт електроенергії з Білорусі та Росії за двосторонніми договорами. Це призвело до того, що вугільна промисловість України втратила ринок збуту своєї продукції.

"Нам це коштувало незатребуваних 1,5 млн тонн українського вугілля, нам це коштувало 5 млрд грн, які були спрямовані на в нашу економіку і не нашим енергогенеруючим компаніям, а нашим сусідам", - заявила в. о. міністра.

Коментуючи підняття тарифів на електроенергію для промислових споживачів, Буславец підкреслила, що ці заходи спрямовані передусім на стабілізацію індикативних цін на ринку електроенергії.

У комплексі цих заходів будуть звільнятися обсяги атомної генерації для того, щоб промисловість могла на ринку двосторонніх договорів їх купувати.

За словами глави Міненерго, в уряду вже є антикризовий план для стабілізації ситуації на ринку. Він складається з 20 заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації в енергетиці.

Читайте також: У "Центренерго" офіційно змінився керівник

В кінці квітня Сергій Лещенко повідомив, що новопризначена в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславец ініціювала зупинку трьох енергоблоків АЕС потужністю 3000 МВт і зниження генерації ще на п'яти. Такі дії вигідні олігарху Ринату Ахметову, якому належать теплові та сонячні електростанції. Вартість електроенергії, яку генерують ТЕЦ і "зелена енергетика", значно вище, ніж на АЕС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі