У Мінекономрозвитку пропонують відв'язати макропрогнози від держбюджету - щоб зробити їх реалістичними

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мінекономрозвитку пропонують відв'язати макропрогнози від держбюджету - щоб зробити їх реалістичними © forbes.ua
Як поскаржився перший заступник голови МЕРТ, "не так важко зробити реальний макропрогноз - важко імплементувати його в проект бюджету".

На думку першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти, є доцільність поміркувати над тим, щоб відійти від жорсткої прив'язки макропрогнозів і показників держбюджету. Таку думку перший заступник голови МЕРТ висловив під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Не так важко зробити реальний макропрогноз - важко імплементувати його у відповідні документи, в тому числі, у проект бюджету", - зазначив Максюта, коментуючи систематичну нездійсненність в останні роки макропрогнозів Кабміну.

За словами представника Мінекономрозвитку, щоб усунути розбіжності, макропрогнози повинні відбивати, насамперед, бачення уряду щодо розвитку економіки і бути орієнтиром для бізнесу. А ось держбюджет має фіксувати обсяг тих витрат, які має намір здійснити держава, виходячи з наявної податкової бази, що виробляється економікою, і зобов'язань, які вона взяла на себе (боргові, соціальні тощо). Бюджет повинен стати фінансовим інструментом досягнення цілей економічної політики, а не навпаки, як це часто є.

Говорячи про прогнози зростання економіки України в 2014 році, Максюта зазначив, що не може їх оприлюднювати до офіційного схвалення урядом. "Але це не ті темпи, які потрібні Україні сьогодні. Ми ще не вийшли на рівень 2007 року. Темпи зростання повинні перевищувати зростання світової економіки. Це не повинно бути 1-2%. Для цього потрібно вирішити основне питання - відновити зростання інвестицій у виробництво", - констатував чиновник.

Нагадаємо, що згідно з уточненими даними Держстату, в третьому кварталі 2013 року ВВП України знизився на 1,3% щодо аналогічного періоду минулого року. Такий же показник був у II кварталі, у I кварталі - мінус 1,1%. При цьому у держбюджеті на 2013 рік закладали прогноз зростання вітчизняної економіки на 3,4%. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі