Програми з підтримки підприємництва для жінок: які діють в Україні

Поділитися
 Програми з підтримки підприємництва для жінок: які діють в Україні © freepik/freepik
Вони сприяютимуть працевлаштуванню українок.

Попри війну, в Україні діють різні грантові програми для підтримки бізнесу. Уряд пропонує українським жінкам низку програм для інтеграції в ринок праці та підприємництво, а також шукає партнерів для їх реалізації. Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з представницею ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш.

Свириденко наголосила, що одним з пріоритетів для уряду є підвищення рівня зайнятості.

«Ми запустили низку програм, спрямованих на підтримку бізнесу та покращення ситуації на ринку праці. Серед них програма залучення жінок до підприємництва – надання мікрогрантів для розвитку малого й середнього бізнесу, плануємо таку ж для ветеранського бізнесу. Також маємо кілька програм сприяння працевлаштуванню і перенавчанню жінок, щоб підвищити їх конкурентність на ринку праці. Ми готуємось до підтримки тих жінок, які повернуться з-за кордону, куди виїхали через війну, та залучення їх до відновлення країни. Наразі шукаємо партнерів для реалізації цієї політики», – сказала вона.

Так, в Україні діють програми фінансового стимулювання роботодавців брати на роботу жінок. З 2022 року роботодавець може отримати компенсацію від за працевлаштування переселенців. З 2023 року – компенсацію за працевлаштування одиноких жінок з дітьми.

Заступниця міністра економіки Тетяна Бережна підкреслила, що жінки, які мають підприємницький хист, можуть взяти за програмою «Власна справа»  мікрогрант до 250 тисяч гривень для старту або розвитку бізнесу.

«Минулого року заяви на отримання мікрогрантів подали понад шести тисяч жінок, майже півтори тисячі з них отримали таку фінансову підтримку від держави. 49% успішних грантових заявок минулого року - від жінок. Найближчим часом ми плануємо розширити цю програму і дамо можливість дружинам ветеранів взяти грант на вдвічі більшу суму для розвитку сімейного бізнесу», – пояснила Бережна.

Також українки можуть скористатися програмами перекваліфікації, щоб отримати більш популярну на ринку праці спеціальність. Зокрема, з квітня стартує нова грантова програма «Старт в IT», за якою можна буде отримати грант для навчання у сфері інформаційних технологій. Діють програми перенавчання в Центрах профтехнічної освіти при Державній службі зайнятості, також можна отримати ваучер на перенавчання.

Раніше ми писали, що в Україні надаватимуть гранти бізнесу з територій можливих бойових дій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі