У Мінекономіки обґрунтували приватизацію наміром забрати "держкормушки" у олігархів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мінекономіки обґрунтували приватизацію наміром забрати Держпідприємства продадуть за безцінь © Андрій Товстиженко, DT.UA
Намір уряду налагодити ефективне управління держвласністю може обернутися "шарою" для обраних і черговим банальним розпродажем з як мінімум 90%-ми знижками.

В уряді налаштовані рішуче з приводу продажу не тільки 350 вже оголошених компаній, але ще і 40 "бонусних" з числа тих, що не підлягають приватизації, які, на думку чиновників Мінекономіки, стануть "найбільш привабливими для інвесторів".

"Приватизація завжди буде непопулярна. Але потрібно розуміти, що ті компанії, якими зараз володіє держава, неефективні, перш за все, через величезну корупції. І в першу чергу, слід позбавитись тих з них, які створені виключно заради отримання прибутку, не є стратегічними і не забезпечують виконання державних функцій", - розповів ZN.UA Адомас Аудицкас, старший радник міністра економічного розвитку і торгівлі, керівник цільової команди реформи управління державною власністю.

"З одного боку, вони найбільш привабливі для інвесторів, з іншого - їх продаж не торкнеться державних інтересів", - говорить він.

"Насправді зараз багато олігархи мають вплив на такі компанії і фактично замість держави отримують прибуток, їм поточна ситуація вигідна, так як вони впевнені в тому, що ці підприємства залишаться у власності держави, і їх ніхто не потривожить" - пояснює старший радник міністра Айвараса Абромавичуса.

Оглядач ZN.UA Юлія Самаєва коментує: "Логіка карколомна: ми вибрали найбільш невідповідний час для продажу активів, тому ми продамо підприємства прибуткові, бажано ті, що не підлягають приватизації, бо інші покупцям будуть нецікаві".

Проте, як попереджає Ірина Ратинська, експерт з приватизації Інституту суспільних досліджень, виставляючи на продаж "блакитні фішки" української економіки, держава не забезпечує справедливу оцінку вартості своїх активів, не пропонує нові механізми прозорого відчуження об'єктів, не враховує несприятливий момент продажу і дуже високу ймовірність відсутності інвесторів.

"Як показує практика, в цьому разі перевищення ціни продажу над початковою вартістю становить не більше 10%, що ставить під сумнів економічну доцільність такої приватизації", - підкреслила експерт в коментарі ZN.UA. "Тому в нинішніх обставинах ціна продажу стратегічних підприємств не буде справедливою апріорі" - зазначає вона.

На сьогоднішній день у власності держави перебуває близько 3 тис. підприємств, із них які працюють це близько 1900, прибуткових - десятки.

"Позбувшись 350 компаній, поліпшити ситуацію принципово не вийде, і аргумент, що держава лише витрачає кошти на підтримку життєдіяльності ДП, не бачачи ні податків, ні дивідендів, актуальності не втратить", - пише журналіст.

Разом з тим, попереджає Самаєва, намір уряду налагодити ефективне управління держвласністю обертається "шарою" для обраних - "черговий банальної розпродажем з як мінімум 90%-ми знижками".

Більше читайте у статті Юлії Самаеєої "Приватизація-2015: пільговий розпродаж або роздача "гуманітарки" для обраних?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі