Керівникам підприємств, які не погасять борги по заробітній платі, загрожує кримінальна відповідальність, повідомив міністр юстиції Павло Петренко в Twitter.
"В Україні близько 16 тис підприємств мають заборгованість по зарплаті. Найбільші борги – на сході і півдні України", – зазначив він.
"З учорашнього дня почали роботу мобільні групи Мін'юсту та держвиконавців, які працюють за алгоритмом стягнення виплат з боржників аліментів", – повідомив міністр.
"Зараз розробляємо санкції для боржників по виплаті зарплат. Зараз така заборгованість тільки за рішеннями судів – близько 350 млн грн. Загалом, враховуючи справи, по яких ще немає остаточного рішення, це близько 2 млрд грн", – заявив Петренко.
За його словами, "немає різниці, хто є боржником".
"Нагадую керівникам підприємств: невиплата заробітної плати – це кримінальний злочин. Тому тих, хто не буде гасити борги – будемо передавати в правоохоронні органи для застосування відповідних санкцій", – заявив Петренко.
В Україні близько 16 тисяч підприємств мають заборгованості із зарплати. Найбільші борги – на Сході та Півдні України.
- Павло Петренко (@Petrenko_Pavlo) 4 апреля 2018 г.
Відучора почали роботу мобільні групи Мін'юст юсту та держвиконавців, які працюють за алгоритмом стягнення виплат з боржників аліментів.#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО #МінЮст
Зараз напрацьовуємо санкції для боржників з виплати зарплат. Наразі така заборгованість лише за рішеннями судів - біля 350 млн грн.
- Павло Петренко (@Petrenko_Pavlo) 4 апреля 2018 г.
Загалом,враховуючи справи, що ще не мають остаточного рішення, це біля 2 млрд грн. Виплата боргів із заробітної плати – один з пріоритетів Мін'юст юсту
Повідомлялося, що Мін'юст має намір запустити реєстр компаній-боржників по виплаті заробітної плати.
На 1 березня 2018 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати зменшилася на 3,1% - до 2,5 млрд грн.
Заборгованість по виплаті заробітної плати на 1 січня 2018 року по порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 32,4%, і склала 2,37 млрд грн.