У "Миколаївоблтеплоенерго" розповіли про технічну можливість вести поквартирний облік тепла

Поділитися
У © AndreyPopov/Depositphotos
Алокатори не є класичними тепловими лічильниками, згідно з показаннями яких власник квартири здійснює безпосередні розрахунки за витрачене тепло.

У Миколаєві ОСББ встановлюють у квартирах алокатори, які дозволяють у будинках із вертикальним розведенням вести облік споживання теплової енергії поквартирно. Про це повідомляє ОКП "Миколаївоблтеплоенерго".

Можливість встановлення алокаторів у мешканців Миколаєва з'явилася завдяки Фонду енергоефективності та проектам Міжнародної фінансової корпорації. За словами регіонального радника МФК Максима Литвиненка, на сьогоднішній день у місті Миколаєві понад півсотні будинків вирішили взяти участь у програмі "Енергодім" і деякі з них уже заощаджують кошти.

"Програма передбачає можливість поквартирного обліку теплової енергії завдяки приладам-розподільникам тепла", – коментує Максим Литвиненко.

За словами Литвиненка, реалізація цього технічного рішення дозволяє заощаджувати до 50% на опаленні. Окрім аллокаторів програма передбачає також заходи (і компенсацію на всіх етапах їх реалізації) щодо впровадження енергоефективних технологій, що включають модернізацію системи опалення – можливість встановлення теплових лічильників, індивідуального теплового пункту, утеплення труб опалення, утеплення будинків, даху, підвалу тощо.

Як зазначають в ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", економія енергоресурсів та надання/отримання якісних послуг – це взаємне бажання, без перебільшення, як теплопостачальної компанії, так і споживачів.

"Наведений приклад із приладами-розподільниками тепла у квартирах – це здоровий підхід до справи", – каже директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.

Зазначається, що опитані мешканці задоволені реалізацією проекту.

"У нашому ОСББ 70 квартир встановили поквартирні розподільники тепла. Усі 70 квартир задоволені тим, що встановили індивідуальні лічильники тепла", – коментує голова ОСББ "ПХС ВЕГА" Тамара Суботіна.

Голова ОСББ "Комунар-3" Єлизавета Задоя повідомила, що будинок бере участь у проекті до грудня 2019 року. На сьогоднішній день завершуються роботи з утеплення. З усього будинку лише 6 квартир не брали участі в установці приладів поквартирного обліку тепла та розраховуються за тепло за залишковим принципом. Решта обладнані приладами обліку. І, якщо брати платіжку за грудень, то суми набагато менші.

"Ми у 2020 році вирішили взяти участь у програмі "Енергодім". 7 травня було затверджено заявку, за якою ми вирішили реалізовувати проект на утеплення фасаду, даху, підвалу, встановити теплозйомники, терморегулятори у квартирах, щоб люди почали економити опалення, а їм було комфортно та затишно. Економія цього року відбулася колосальна", – упевнена голова ОСББ "Вітрильний 7-А" Світлана Позняк.

У мережі можна знайти інформацію, що алокатори – це частина системи розподілу плати за тепло, що забезпечує можливість платити за опалення залежно від спожитої теплової енергії.

Сама по собі установка аллокаторів не дозволить регулювати споживання теплової енергії в квартирі, тому що, щоб забезпечити можливість регулювання, треба буде також провести реконструкцію внутрішньої системи опалення, встановивши в квартирах перед кожним радіатором вентилі регулювання, до того ж бажано замінити радіатори, а також переобладнати стояки, створивши в окремих випадках двотрубні стояки для забезпечення потоку теплоносія в житловому будинку

Алокатори не забезпечують обліку спожитої теплової енергії в натуральних одиницях, а враховують лише пропорційну частину від загального споживання теплової енергії в будинку на підставі температури кожного радіатора опалення, таким чином, алокатори не є тепловими лічильниками, згідно з показаннями яких власник квартири проводить безпосередні розрахунки за витрачене тепло.

У разі встановлення аллокаторів та перебудови системи опалення основний облік тепла в будинку буде здійснюватися лише за допомогою встановленого на введенні до житлового будинку загального теплового лічильника, а далі для виконання розрахунків витраченої всім будинком теплової енергії загальний обсяг буде розподілено пропорційно до споживання кожної квартири.

Не можна забувати також про споживання теплової енергії в приміщеннях загального користування будинку (опалення сходової клітини, втрати тепла у підвалі, у стояках), плата за яке буде розподілена між усіма квартирами пропорційно їх площі, не враховуючи дані аллокаторів, тобто навіть у тому випадку, якщо радіатори чиєїсь квартири будуть відрегульовані на мінімальне споживання, це не означає, що власнику взагалі не треба буде платити за опалення, а повне відключення квартири від опалення не допускається, оскільки передбачене таке регулювання радіаторів, яке забезпечує температуру в приміщеннях не менше +12 - +13 градусів.

Нагадаємо, програма "Енергодім" – це програма енергомодернізації багатоквартирних будівель, яка реалізується Фондом енергоефективності.

Українське теплопостачання – це клубок проблем технічного, техніко-економічного, нормативно-правового, соціального та фінансового характеру. Одні проблеми посилюють інші, ті, своєю чергою, породжують треті й у кінцевому підсумку утворюють замкнене порочне коло. Читайте про це на ZN.UA у матеріалі провідного наукового співробітника Інституту газу НАН України, доктора технічних наук Євгена Нікітіна та провідного наукового співробітника Інституту технічної теплофізики НАН України, доктора технічних наук Сергія Дубовського - "Централізоване теплопостачання".


Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі