Окупаційна російська влада Криму придумала нову можливість для того, щоб продовжити віднімати компанії у їх власників свідчать дані російської газети "КоммерсантЪ".
Заступник голови законодавчих зборів Севастополя Олександр Кулагін в неділю нагадав, що 1 березня закінчується термін перереєстрації юросіб в Криму", і "влади" міста почнуть визнавати підприємства, що залишилися в українській юрисдикції, "безгоспними" і передавати їх у власність місцевих "влади" "без прийняття регіонального закону" про націоналізацію.
Директор департаменту уряду Севастополя з правових та майнових питань Денис Рудаков не зміг сказати, скільки підприємств не перерегистрировалось. "Віце-прем'єр Криму" Євгена Бавикіна пояснила "Ъ", що довідку про кількість таких підприємств в регіоні отримає від податківців в понеділок. Джерело "Ъ" в окупаційний уряд говорить, що майже всі підприємства, які відмовилися реєструватися в РФ, вже націоналізовані. За його словами, всі великі підприємства у приватній власності працюють з російськими документами і платять податки РФ.
З весни 2014 року в Криму і Севастополі під націоналізацію потрапило близько 480 організацій, в тому числі "Чорноморнафтогаз" і ключові інфраструктурні компанії, підрахували журналісти. Так званий "голова Криму", Сергій Аксьонов заявив, що в цілому в республіці націоналізовано близько 250 об'єктів, "переважна більшість" з яких нібито є майном Ігоря Коломойського.
Останніми вилученими компаніями стали "Укртелеком", підконтрольний Vimpelcom "Київстар", суднобудівний Севморзавод президента України Петра Порошенка. З 1 березня хвиля "націоналізація", згідно з рішенням кримського "парламенту", повинна була припиниться.
Раніше ZN.UA писав, що у Міністерстві агрополітики України зараз йде посилена робота по підготовці документів для перереєстрації юридичних адрес і зміну керівництва держпідприємств галузі в Криму. У той же час, російська влада не поспішає оформляти "націоналізовані" підприємства, ймовірно, через загроз санкцій.