Депутати кримського парламенту проголосували за націоналізацію суднобудівної компанії "Море" у Феодосії, яка випускає як військові, так і цивільні судна на повітряній подушці і на підводних крилах.
"Власністю Республіки Крим є: рухоме та нерухоме майно відкритого акціонерного товариства "Суднобудівна компанія "Море" у складі необоротних і оборотних активів", - йдеться в рішенні, прийнятому в середу.
Україна може звернутися до СОТ з приводу анексії Криму Росією
ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море", яке входить в концерн "Укроборонпром", спеціалізується на військовому і цивільному суднобудуванні, зокрема, створення військових і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці.
Компанія виконує контракт з будівництва для ВМС Китаю десантних кораблів на повітряній подушці проекту 958 типу "Зубр".
Значну частину продукції становлять військові багатоцільові кораблі і катери. Це - протичовнові кораблі на підводних крилах (КПК) проекту "Сокіл", швидкохідні патрульні катери проектів "Гриф", "Кондор", їх модифікації, а також кораблі на повітряній подушці (КВП) різного призначення, в тому числі, не має аналогів у світі малий десантний корабель амфибийного типу "Зубр".
Зі стапелів "Моря" зійшли такі відомі суду на підводних крилах, як "Ракета", "Комета", "Восход", "Циклон" і "Олімпія". Їх загальна кількість становить 40% серед суден подібного типу в світі. Теплоходи "Комета", побудовані в кінці 1960-х - початку 1970-х років, експлуатуються до цього часу в Німеччині, Греції, на Кубі. В Україні жодного такого судна не залишилося.
За перше півріччя минулого року "Море" отримало 184,8 млн гривень чистого прибутку. !zn
Читайте також:
Жителі СНД з 2015 року зможуть в'їхати в Росію тільки за закордонними паспортами
Кримські експортери не можуть розраховувати на постачання продукції в ЄС з українським сертифікатами
Без повернення Криму примирення з РФ не можливе, - Порошенко
Влада Криму зібралися повертати вклади кримчанам за рахунок продажу держвласності України