У кожному третьому законопроекті Кабміну знайшли корупційні ризики

Поділитися
Уряд подає до Ради корупційні законопроекти. © Андрій Товстиженко, DT.UA
Законопроекти Кабміну ускладнюють процедури отримання дозволів, у законодавстві залишають правові прогалини, які на практиці будуть вирішуватися з допомогою хабарів.

З 30 законопроектів, зареєстрованих Кабінетом міністрів у Верховній Раді впродовж парламентських канікул, вісім, тобто близько третини, містять корупційні ризики. Про це повідомили представники Центру політичних студій та аналітики під час прес прес - конференції.

Як зазначив Віктор Чумак, голова Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, нещодавні зміни в антикорупційне законодавство передбачають, що цей комітет буде проводити антикорупційну експертизу законопроектів, поданих на розгляд парламенту. Для цієї роботи комітет створив Громадську експертну раду, серед повноважень якого - проведення громадської антикорупційної експертизи проектів законодавчих актів. Першим результатом залучення громадськості є громадська експертиза урядових законопроектів, які мають найбільші шанси потрапити на розгляд сесійного залу.

Урядові законопроекти, які аналізувалися, містять яскраві приклади можливості корупційних схем. Законопроект № 2303 надає Фонду держмайна широкі і невизначені повноваження щодо допуску на ринок оцінки майна фахівців з оцінки (оцінювачів). Виникає серйозний ризик того, що дозвіл отримають лише обрані, які встановлять фактичну монополію. Як прогнозують незалежні експерти, це може призвести до зростання цін на квартири і нерухомість для сотень тисяч громадян і підприємців.

Законопроект № 3102 надає державним інспекторам право призупиняти виробництво продуктів харчування. Однак підстави та строк, на який може припинятися виробництво, не зазначаються. Таким чином, місцеві чиновники отримають "законне" право вимагати хабарі для розблокування роботи компаній.

Законопроект № 3095 передбачає розрив між мінімальним і максимальним розміром штрафів, які можуть накладати чиновники Нацкомісії з державного регулювання у сфері енергетики, в сто разів (від 1,7 тис. грн до 170 тис. грн). Однак законопроект не визначає критерії щодо вибору розміру в конкретних ситуаціях.

Громадська антикорупційна експертиза базується на методології, розробленої експертами на міжнародних стандартах і напрацьованої рядом громадських організацій за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. !zn

Читайте також:

"Батьківщина" вимагає першочергового розгляду антикорупційних законопроектів

Кабмін підтримав посилення штрафів для водіїв

Кожен п'ятий українець за останній рік давав хабар

В Мін'юсті запропонували садити навіть за обіцянку хабара

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі