Україна поступово оговтується від останніх обстрілів енергетичної інфраструктури з боку російських окупантів, але відключення електроенергії і досі є необхідними. Особливо важко із забезпеченням споживачів у Києві, де світло планують вимикати навіть у будинках, які перебувають на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури. Про це у Facebook повідомив CEO Yasno Сергій Коваленко.
Він зазначив, що час вимикання світла для киян поступово скорочується, але режим екстрених відключень діятиме як раніше. За словами Коваленка, у понеділок жителі столиці у середньому залишалися без світла на 9 годин, у вівторок – менше ніж на 7 годин на добу.
Що стосується об’єктів критичної інфраструктури, то завданням енергетиків залишається їх першочергове забезпечення електроенергією. І якщо раніше у будинках, які підключені до однієї лінії з ними, світло не вимикали, то незабаром ситуація зміниться.
“Якщо їх можна переключити на іншу лінію, яка вимикається – то енергетики їх перемикають. Це нешвидкий процес, однак з хорошим прогресом: раніше на столицю таких будинків було 2000, зараз – 745. Але є будинки, які не можна перепідключити на іншу лінію, щоб вимикати разом з усім містом. Проте і по них очікується адміністративне рішення – ручне відключення, яке мають робити ЖЕК/ОСББ чи керуючі компанії. Подивимося, наскільки це буде робоча схема”, – написав Коваленко.
Раніше експерт висловив думку про те, що у Києві подача електроенергії на 5-6 годин затягнеться до весни.
РФ сподівається добити енергосистему України найближчим часом. Чи витримає вона, чого очікувати українцям і що робити політикам? Про це у тексті Ігоря Маскалевича “Новий удар по енергосистемі. Чого чекати?”.