Кабінет міністрів розраховує, що Міжнародний валютний фонд погодиться розділити черговий транш для України і схвалить виділення його частини в $ 1 млрд в наступному місяці.
Іван Міклош, старший економічний радник прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, вважає, що Україні, швидше за все, буде потрібно прийняти більше законів, щоб виконати вимоги МВФ для виділення всієї суми відкладеного ще з минулого року траншу в $ 1,7 млрд.
"Мета - якщо не отримати весь транш за один раз, то розділити його виділення на дві частини, і отримати першу в липні", - сказав Міклош в інтерв'ю Рейтер, назвавши ймовірну суму в $ 1 млрд.
Цієї суми буде достатньо, щоб стримувати зовнішній тиск, оскільки відмашка МВФ дозволить зайняти вже схвалений Вашингтоном $ 1 млрд під держгарантії США і отримати стабілізаційний кредит Євросоюзу.
Міклош приїхав у Вашингтон делегації Гройсмана. Він висловив надію, що йому вдасться переконати Білий дім, МВФ і Світовий банк у тому, що новий Кабінет міністрів зрушив реформи з мертвої точки.
Словак Міклош, який двічі обіймав посаду міністра фінансів цієї країни, стурбований тим, що поліпшення фінансового становища може знизити апетит українського парламенту до прийняття законодавства, необхідного для важких реформ.
Нагадаємо, що Верховна Рада досі не розглянула ще сім законів, необхідних для схвального рішення МВФ, хоча в уряді розраховували, що це станеться ще до кінця травня.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-18 роках. Україна встигла отримати лише два транші.
Агентство Fitch Ratings прогнозує, що уряд України зможе домогтися отримання відкладеного траншу МВФ в $ 1,7 млрд на початку третього кварталу 2016 року.