У ЄС набули чинності нові правила поїздок: що змінилося для пасажирів

Поділитися
У ЄС набули чинності нові правила поїздок: що змінилося для пасажирів © Мінреінтеграції/Telegram
З'являться "наскрізні квитки" та спеціальні місця для зібраних велосипедів.

У ЄС набули чинності нові правила пасажирських перевезень залізничним транспортом. Нові правила покращать захист пасажирів, які зіткнулися із затримками, скасуваннями та пропущеними рейсами. Вони також краще відповідають потребам людей з обмеженими можливостями, йдеться у повідомленні на сайті ЄС із посиланням на комісара з мобільності та транспорту Адіна Валеан.

Нові правила встановлюють:

  • У тих випадках, коли пасажирам не було запропоновано – протягом 100 хвилин з моменту переривання – рішення про те, як продовжити подорож, вони отримають нове право на самостійну зміну маршруту. У таких випадках пасажири тепер можуть самі організувати альтернативний проїзд залізницею або автобусом, і перевізник має відшкодувати "необхідну, доречну та розумну" вартість додаткового квитка.
  • Залізничні компанії, що кваліфікуються як "єдине підприємство", тепер мають пропонувати "наскрізні квитки", а це означає, що пасажири мають більше прав, якщо вони запізняться на пересадку, включаючи право на відшкодування вартості квитка або компенсацію, на розміщення, якщо поїздка не може бути продовжена того ж дня.
  • Керуючі інфраструктурою та залізничні підприємства тепер мають надавати динамічну інформацію про дорожній рух та поїздки в режимі реального часу не лише залізничним підприємствам, а й продавцям квитків та туроператорам.
  • Розширюючи доступ до систем бронювання залізничних компаній, нові правила також дозволять продавцям та операторам готувати більш інноваційні пропозиції, такі як пакетні квитки, що охоплюють різних перевізників та комбінації стикувань.
  • Нова система також зміцнює механізми розгляду скарг та зміцнює зобов'язання національних властей співпрацювати у цьому відношенні.
  • Крім того, нова структура включає декілька нових положень, покликаних зробити залізничні перевезення зручнішими для людей з обмеженими можливостями або обмеженою рухливістю.
  • Залізничне підприємство, продавець квитків або туроператор не мають права вимагати, щоб така особа супроводжувалася іншою особою, за винятком випадків, коли це необхідно для дотримання встановлених правил доступу. У цьому випадку супроводжуюча особа має право на безкоштовний проїзд і місце поряд з людиною, якій вона допомагає.
  • Період попереднього повідомлення для запитів про допомогу також було скорочено до 24 годин, що значно коротше, ніж потрібно для інших видів транспорту (36 годин для автобусів та 48 годин для повітряного та водного транспорту).
  • Новий збір правил також передбачає спеціальні місця для зібраних велосипедів, що робить їх обов'язковими для всіх нових поїздів, замовлених після 7 червня 2025 року, а також для поїздів, які з цієї дати проходять серйозну модернізацію.
  • Нове законодавство також встановлює правила розробки залізничними підприємствами та національними властями планів збільшення та покращення перевезення велосипедів, а також інші рішення, що заохочують спільне використання залізниць та велосипедів.

Раніше повідомлялося, що "Укрзалізниця" відправила у рейс тестовий потяг сполученням Київ-Варшава, сформований із 14 стандартних вагонів УЗ, щоб отримати узгодження від польської сторони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі