Державна фіскальна служба має намір до кінця року здійснити планові перевірки 133 експортерів лісу. Перевірки 60 суб'єктів господарювання податкове відомство планує завершити до кінця поточного місяця, повідомляє прес-служба ДФС.
Податківці вже провели планові перевірки 102 експортерів деревини, розповів в. о. заступника голови ДФС Євген Бамбізов на селекторній нараді в п'ятницю, 17 серпня. Він також вказав на необхідність підготовки аудиторів до перевірок.
"Перш за все - це вивчення інформації з баз даних ДФС, зіставлення відомостей обласних управлінь Держлісагентства та Держекоінспекції про обсяги заготівель за видами деревини та рубок, експортних операціях, а також дослідження діяльності контрагентів, у тому числі нерезидентів", - заявив Бамбизов.
У ДФС планують приділити особливу увагу операціям з нерезидентами, супутнім послугам і ренті за користування лісовими ресурсами, щоб визначити реальність операцій переробки і обробки деревини на території України. З допомогою компетентних органів інших країн податківці мають намір перевірити обсяги експортних операцій і правильність класифікації експортованої деревини.
"Робота має бути скоординована з підрозділами з боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом", - підкреслив Бамбізов.
Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів. При цьому 23 липня президент Петро Порошенко наклав вето на законопроект, повернувши його в сесійну залу з поправками.
Як писало DT.UA, під час дії мораторію на вирубку лісу, в обхід не тільки національного законодавства, але і регламентів та сертифікацій ЄС, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт у країни ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро в 2017 р. І за оцінками дослідників, 40% цього лісу було вирубано або продано незаконно.
Детальніше про контрабанду лісу читайте у матеріалі Юлії Самаєвої ""Озеленення" Європи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".