У держпрограму "Велике будівництво" в основному входять об'єкти на фінальній стадії будівництва - ЗМІ

Поділитися
Об'єкти добудовуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.

У державну програму "Велике будівництво" в основному входять об'єкти на фінальній стадії будівництва і 10 довгобудів. При цьому багато будівництв проходить без участі держбюджету. Про це йдеться в матеріалі Ольги Комарової для "Радіо Свобода", передають «Наші Гроші».

Відзначається, що кошти на ці роботи, як і за попередньої влади, йдуть з Державного фонду регіонального розвитку.

Нагадаємо, що в березні 2020 року Кабмін оголосив про старт нацпроекту "Велике будівництво", який ініціював президент Володимир Зеленський. Однак, за даними ЗМІ, жодного урядового документа, який би містив перелік об'єктів, умови участі в конкурсі цієї програми не існує. Зате є інтерактивна карта, сторінка проекту в Інтернеті і фейсбуці, де оголошені виключно наміри побудувати сотні шкіл, лікарень, дитячих садків, спортивних комплексів, тисячі кілометрів доріг в 2020 році.

За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, відбір об'єктів "Великого будівництва" здійснювали обласні держадміністрації. Заслугою уряду він називає те, що під час секвестру бюджету вдалося зберегти Державний фонд регіонального будівництва, який фінансує "Велике будівництво", що він робив і в попередні роки.

У регіонах при цьому стверджують, що ОДА відібрали до президентського проекту об'єкти, які знаходяться на фінальній стадії будівництва і повинні бути скоро відкриті. Наприклад, це школа в Бучі під Києвом, спортивний комплекс з футбольним полем в Южному Одеської області або обласного кардіоцентру в Полтаві. Їх будівництво почалося кілька років тому. А в поточному році, після оголошення програми "Велике будівництво", роботи на цих об'єктах фінансувалися виключно з місцевих бюджетів.

Як писало ZN. UA, кризи завжди лікувалися інвестиціями в інфраструктуру життєзабезпечення. Це давало можливість значно знизити безробіття, зміцнити внутрішній ринок, створити привабливі умови для розвитку бізнесу. Сьогоднішня криза не стала винятком, - світ задумався про стимулювання інвестицій в інфраструктуру. І перш за все приватних інвестицій, оскільки можливості публічних бюджетів значно звузилися. Детальніше читайте в матеріалі Ірини Запатріної - «Бізнес і влада: уроки пандемії».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі