У Держкосмосі назвали вартість та терміни будівництва космодрому України (фото)

Поділитися
У Держкосмосі назвали вартість та терміни будівництва космодрому України (фото)
Український Морський старт буде розрахований на запуск легких ракет на низьку орбіту.

Космічна програма України передбачає будівництво Морського старту – космодрому на базі морської платформи, що дозволятиме запускати ракети з акваторій Атлантичного й Індійського океанів. Про це повідомив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай в інтерв’ю Суспільному.

"Ми плануємо зробити свій космічний космодром на базі морської платформи й запускати ракети чи з Атлантики, чи з Індійського океану", - сказав Тафтай.

Проєкт обіцяють повністю реалізувати до 2025 року.

"Є попередні оцінки й напрацювання у цьому напрямку, у рамках космічної програми планується реалізувати цей проєкт. Це означає, що в межах п’яти років (2021-2025 роки. – ред.) все це має бути реалізовано у металі і працюватиме як комплекс", – сказав Тафтай.

Вартість проєкту становить 4,8 млрд грн.

"Це досить невелика вартість, ми використовуємо ті технологічні ланки, ту інфраструктуру, яку мають українські підприємства. Крім того, економічно обраховано, що цей проєкт буде цікавим з точки зору виведення супутників на орбіту", - наголосив голова Держкосмосу.

Фото: Південмаш

Український Морський старт буде розрахований на запуск легких ракет на низьку орбіту.

"Це буде привабливим і для операторів космічної системи, і для тих, хто запускає супутники, тобто замовників", — додав голова Держкосмосу.

Ідея морського космодрому полягає в тому, щоб доставляти ракету-носій морем на екватор, де умови для запуску кращі завдяки можливості використовувати інерцію обертання Землі.

Нагадаємо, Україна вже брала участь в подібному проєкті, який так і називався — "Морський старт". Початкова вартість цього проєкту становила 3,5 млрд дол.

Міжнародний консорціум "Sea Launch AG" був створений в 1995 році. У нього входили американська аерокосмічна корпорація "Боїнг" (40 % капіталу), російська ракетно-космічна корпорація "Енергія" (25 %), українські КБ "Південне" і ПО "Південмаш" (15 %), а також — норвезька суднобудівна компанія "Акер Квернер" (20 %).

У 2014 році космодром здійснив останній запуск. Після переговорів його купила російська компанія S7. У лютому 2020 "Морський старт" перебазували до Росії у порт Слов’янка біля Владивостоку. Зрештою 23 квітня 2020 року президент S7 Владислав Філев оголосив про замороження проєкту на невизначений термін.

Варто також нагадати, що Космічна програма була затверджена Кабінетом міністрів у вересні 2021 року і була надіслана до Верховної ради. З того часу програма вже двічі була в переліку питань порядку денного ВР, але жодного разу до неї не дійшла черга.

Суспільство й досі не отримало відповіді на запитання, навіщо Україні космос, тим часом, зважаючи на нинішні складні умови у країні, це питання набуває особливої гостроти.  Читайте про це на ZN.UA в матеріалі Лідії Суржик - "Навіщо Україні космос?".

Цікаво також згадати, що в 2019 році Національний банк ввів в обіг пам'ятну монету номіналом 5 гривень "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL", яка була розроблена конструкторським бюро "Південне".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі