У держави залишиться 750 тисяч гектарів сільгоспземель - Держгеокадастр

Поділитися
У держави залишиться 750 тисяч гектарів сільгоспземель - Держгеокадастр
Земельний баланс має похибку більше 5 млн га.

Після того як частина державної землі сільгосппризначення поміняє власника і перейде в комунальну власність в Держгеокадастрі залишиться 750 тисяч га землі держвласності сільгосппризначення. Про це заявив глава відомства Роман Лещенко під час земельного форумі "Земля - народу".

"Я хочу зараз сказати, що в Україні 10,4 млн га госформи власності сільськогосподарського призначення не існує. Це була брехня. Нас вводили в оману і стверджували, що є ця земля. Насправді її немає. 1,7 млн ​​га землі були передані в комунальну власність в 2018-2019 роках, і сьогодні, підписавши історичний указ, ми передаємо більше 2 млн га землі громадам. Скільки ж в Україні залишається землі госформи власності? За даними Держгеокадастру, після передачі більш 2 млн га землі в Україні безпосередньо в Держгеокадастру залишається 750 тисяч га землі держвласності сільгосппризначення ", - розповів Лещенко.

"Ця земля знаходиться на правовому титулі на акті постійного користування. Мова про землю Академії наук, Міністерстві оборони, пенітенціарній службі, Міністерстві освіти, і колишніх державних підприємствах Міністерства АПК, які сьогодні передані до Фонду держмайна на приватизацію", - додав він.

"Сьогодні земельний баланс має похибку більше 5 млн га. Де ця земля? Вона знаходиться в приватній власності чиновників, всіх тих людей, які перебували при владі", - підкреслив глава Держгеокадастру.

Нагадаємо, вчора 16 жовтня, президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільгосппризначення з державної в комунальну власність.

28 квітня президент  Володимир Зеленський підписав закон про обіг сільськогосподарських земель. Відповідно до закону, з 1 липня 2021 роки українці зможуть купувати землю сільськогосподарського призначення. Одна людина може купити в цілому не більше 100 гектар землі. Юридичні особи, власниками яких є громадяни України, зможуть купувати землю з 1 січня 2024 року. Юрособи зможуть сконцентрувати в своїй власності не більше 10 тисяч гектар. Іноземці зможуть купувати землю тільки в тому випадку, якщо відповідне рішення громадяни візьмуть на всеукраїнському референдумі. Відзначимо, що поки закону про референдуми в Україні немає.

Верховна Рада прийняла закон у другому читанні 31 березня. Парламентарії намагалися скасувати рішення парламенту, зареєструвавши для цього 13 постанов, але   жодне не змогли підтримати. Найбільше постанов внесли до Верховної Ради депутати з фракції "Батьківщина".

Однак потім Конституційний суд отримав подання щодо закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення". Під текстом подання стоять 54 підписи, хоча в повідомленні відділу комунікацій йдеться про 53 звернулися. Останнім розписався депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі