У антидемпінговій справі про нітрат амонію, що розглядалася у СОТ, за принциповими позиціями Україна перемогла — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У антидемпінговій справі про нітрат амонію, що розглядалася у СОТ, за принциповими позиціями Україна перемогла — експерт
Якщо у складі товарів є складові, що впливають на неринкове формування їх ціни, ціна може коригуватися на цю неринкову складову.

Рішення у справі про нітрат амонію, що розглядалася у СОТ, – це не стовідсоткова перемога, але за принциповими позиціями Україна перемогла. Найважливішим для нас є те, що група експертів фактично не заперечила використання Україною механізму "коригування" при захисті українських виробників від недобросовісного імпорту.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявила Наталія Микольська, колишній Торговий представник України. За її словами, мова йде про те, що якщо у складі товарів є складові, що впливають на неринкове формування їх ціни, ціна може коригуватися на цю неринкову складову.

"Це моя принципова позиція. Насправді коло людей, які розуміють зміст прийнятого рішення у цій справі дуже обмежене і не лише тому, що у нас мало спеціалістів із розгляду суперечок у СОТ, а ще й тому, що тих, хто розбирається у антидемпінгових процедурах, у нас теж небагато, - сказала Микольська. - Чому це важливо? Зрозуміло, чому в РФ усі товари, що виготовляються із значною енергетичною складовою – дешевші, бо всім російським промисловим споживачам енергоносії постачаються за ціною, нижчою, ніж вони реалізовуються третім країнам на відкритому ринку. Якби російські компанії купували енергоносії за цінами вільного ринку, собівартість їхньої продукції і її кінцева ціна були б набагато вищими. Власне корегування ціни на газ є ключовим аспектом проведення цього антидемпінгового розслідування. І ми насправді створили прецедент, який дозволяє нам, та іншим країнам, за усіма іншими товарами з РФ, у складі яких є висока енергетична складова, проводити корегування ціни".

Але, зазначає експерт, по-перше, у нас є проблема з тим, що процесуально певні дії МЕРТ, яке проводило розслідування, визнані СОТ такими, що суперечать процедурі проведення такого розслідування. По-друге, проблема полягає в тому, що застосування антидемпінгових заходів до продукції російської компанії Єврохім, на думку СОТ, не було виправдане. На їхнє переконання, ми не мали на це права.

"Якщо ми згадаємо історію питання, то що нульова митна ставка для цієї компанії виникла внаслідок доволі цікавих судових рішень, які того часу були беззаперечно імплементовані Міністерством економіки, також у досить цікавий спосіб. Зі свого боку, ми вважаємо, що у нас є добре обґрунтована позиція щодо правомірності застосування до Єврохіму такого ж корегування, які і до решти російських компаній. Тому ми збираємося оскаржувати в СОТ ці два пункти рішення панелі арбітрів. Це не надто принципові позиції, але заради того, щоб довести справу до кінця, 23 серпня ми подали апеляцію на рішення СОТ у справі про антидемпінгові заходи на нітрат амонію", - підкреслила екс-представник України.

Детальніше про результати розгляду суперечок України у СОТ читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Наталія Микольська: "Україна лише вчиться обстоювати свої права у світі та на зовнішніх ринках"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі