Наступного року через податкові пільги державний і місцеві бюджети недоотримають 35,2 млрд грн, що на 4,5% більше, ніж в поточному році (33,6 мільярда грн). Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів і публічного управління Київської Школи Економіки.
Найбільші втрати бюджету несе через пільги по ПДВ - 17,9 млрд грн. Найбільший обсяг пільг з ПДВ отримає соціальна сфера (10,1 млрд грн), в тому числі охорону здоров'я - 7,3 млрд грн і освіта - 2,8 млрд грн. Еще 2,5 млрд грн - операції з поставки житла, 1, 4 млрд грн - операції з поставки вугілля, по 1,1 мрлд грн - операції з поставки послуг з перевезення пасажирів міським пасажирським транспортом та операції з поставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок.
Другим за обсягом йде податок на майно - 13,4 млрд грн (2020 року - 13,3 млрд грн). Даний податок надходить до місцевих бюджетів. У структурі цього податку найбільшу частину займають пільги по земельному податку. За прогнозом у 2021 році втрати органів місцевого самоврядування від пільг по земельному податку складуть 8,4 млрд грн, втрати навчальних закладів, які звільнені від сплати земельного податку, - 2,3 млрд грн, закладів охорони здоров'я - 0,7 млрд грн.
Третє місце займає акцизний податок з імпортних товарів - 1,6 млрд грн, а потім вже податок на прибуток підприємств - 1,5 млрд грн. Найбільше за обсягом пільг з цього податку отримає галузь літакобудування - 690,3 млн грн. фінансова сфера - 665,9 млн грн.
Акцизний податок з вітчизняних товарів посідає останнє місце з обсягом втрат в 0,8 млрд грн. Пільги по акцизному податку, як з вітчизняних, так і з імпорних товарів, отримає авіаційна галузь - ввезення і реалізація бензинів авіаційних і палива для реактивних двигунів - сумарно 2,4 млрд грн.
Повідомлялося, що Кабінет міністрів затвердив проект закону про держбюджет України на 2021 рік.
У проекті держбюджету на 2021 рік Мінфін заклав зростання доходів на 9,4%, витрат - на 5,1%.