За її словами, на сьогодні борг населення за послуги ЖКГ перевалив за 23 млрд грн.
"На кінець грудня 2016-го заборгованість населення за централізоване опалення й гаряче водопостачання становила 9,4 млрд грн, за газопостачання - 6,4 млрд, утримання будинків і прибудинкових територій - 2,4 млрд, централізоване водопостачання - 1,5 млрд, вивезення побутових відходів - 0,4 млрд, електроенергію - 3,3 млрд грн. Разом - 23,4 млрд грн боргів. Звичайно, ця сума виникла не за рік, але тільки за 2016-й "накопичилося" 12,5 млрд, тобто заборгованість зросла більш як удвічі", - йдеться в статті.
Як вказує Самаєва, в той же час, за підсумками першого півріччя 2016 року, держава через неадекватні норми споживання та субсидії "переплатила" за газ 11 млрд грн.
"Суми порівнянні, відмінність лише в тому, що борги населення - це живі гроші, які треба витягнути із сімейних бюджетів, а "переплати" держави - це взаємозаліки між постачальниками… і хто там рахує ці "копійки", - підсумовує автор.
7 лютого Кабмін ухвалив рішення про зниження соціальних нормативів на послуги ЖКГ з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв населенням. Як пише Юлія Самаєва, затверджені зміни набудуть чинності вже з наступного опалювального сезону і безпосередньо торкнуться найменш захищених верств населення - одержувачів субсидій.
Детальніше про ситуацію у сфері ЖКГ читайте в статті Юлії Самаєвої "У заручниках безощадності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".