У найбільших протоках Чорного моря, що належать Туреччині, утворилася найбільша за останні п'ять років черга з танкерів, що перевозять сиру нафту. Пов'язано це, в першу чергу, зі зміною правил проходження через протоки Босфор і Дарданелли, які було прийнято у вересні 2018 року. Впливає і погана погода, яка не дозволяє пропускати судна за графіком.
Зараз, за оцінками фахівців, в черзі стоять танкери, в яких, сукупно, міститься близько 39 мільйонів барелів сирої нафти. Переважно, це судна, які перевозять сировину з Казахстану, Азербайджану і Росії - іншого шляху, крім водного, для перевезення нафти на переробні заводи в Середземному морі і за його межами у цих країн немає, повідомляє Bloomberg.
Через затримки з поставками очікуються і перебої в роботі нафтопереробних заводів. "Нафтопереробні заводи в Середземному морі дуже скоро почнуть відчувати це, якщо затримки триватимуть або посиляться", - сказав Джеймс Девіс, директор по короткостроковим глобальним нафтовим сервісам у Facts Global Energy.
Тим часом, поставки особливо з Казахстану, ростуть, перевищивши 2 мільйони барелів на день протягом досить значного часу.
Нагадаємо, що ціна північноморської нафти марки Brent під час торгів 9 січня підвищилася майже на 4% - до $ 61,19 за барель на Лондонській біржі ICE. Також на 5,04% подорожчали лютневі ф'ючерси на нафту марки WTI, їх вартість склала $ 52,29 за барель.