Туреччина прагне відродити зернову угоду в “розширеному масштабі” як крок до миру в Україні — Bloomberg

Поділитися
Туреччина прагне відродити зернову угоду в “розширеному масштабі” як крок до миру в Україні — Bloomberg © Reuters
За словами Ердогана, контакти щодо перезапуску ініціативи тривають. 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що прагне відродити Чорноморську зернову угоду в "розширеному масштабі", закликавши західні країни допомогти перетворити цю ініціативу на основу для миру у війні РФ проти України. Про це повідомляє Bloomberg.

"У нас був ще один шанс дізнатися з перших вуст про вимоги та очікування Росії під час телефонної розмови з президентом Росії Владіміром Путіним", - заявив Ердоган в Анкарі ввечері у вівторок, 8 серпня, додавши, що вони також обговорили "делікатність” питання необхідності постачання зерна до Африки.

Контакти щодо перезапуску ініціативи "у розширеному масштабі" тривають, але рішення залежить від виконання західними країнами "своїх обіцянок", додав він, не уточнивши, які саме зобов'язання були порушені.

"На жаль, у попередній період принцип лояльності не був дотриманий. Не було зроблено жодних дипломатичних кроків, щоб перетворити позитивну атмосферу, створену Чорноморською ініціативою, на припинення вогню, а потім і на постійний мир", - сказав Ердоган.

Протягом року дії зернової угоди, яка завершилася у липні, Росія неодноразово висувала вимоги щодо поліпшення власної торгівлі продуктами харчування та добривами, а також відновлення транзиту аміакопроводом, який проходить через Україну, та підключення Россельхозбанку до системи SWIFT.

Коли Росія вийшла з ініціативи минулого місяця, ООН, яка допомагала укладати початкову угоду спільно з Туреччиною, заявила, що агентство "забезпечило прорив у деяких із найскладніших сфер сприяння торгівлі" і працювало з приватними банками та страховими компаніями над пошуком рішень. Експорт зерна з Росії високий, а продажі добрив наближаються до повного відновлення, йдеться в повідомленні.

Минулого тижня Ердоган і Путін вперше після виходу РФ із зернової угоди провели телефонну розмову, щоб обговорити запланований візит глави Кремля до Туреччини в кінці цього місяця.

17 липня РФ заявила, що не продовжить участь у зерновій угоді. Росія — давній конкурент України з постачання зерна на світові ринки. Користуючись нагодою, підступний агресор намагається позбавити Україну чорноморського шляху експорту зерна. Чому в нього це не вийде за жодних обставин, читайте в статті Лариси Гук «Експорт зерна: РФ не вдасться витіснити Україну з ринків продовольства».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі