Туреччина, яка переживає економічну кризу і не має наміру брати кредити у МВФ, ввела тимчасові мита на імпорт продукції з чавуну і сталі. Передбачено, що термін дії мит 200 днів. Про це пише Reuters.
Зазначається, що 25-відсоткове мито поширюється на імпорт у разі перевищення виділених квот.
Неоподатковувані квоти становлять 3,1 мільйона тонн плоского прокату, 0,56 мільйона тонн сортового прокату, 0,27 мільйона тонн труб і порожнистих профілів, 0,14 мільйона тонн нержавіючої сталі і 27.044 тонн рейок.
Об'єднання Укрметалургпром уточнює, що країни, що розвиваються, сумарна частка яких не перевищує 3% від загального обсягу імпорту в Туреччину, виключаються з-під дії глобальної тарифної квоти і наділяються окремою тарифною квотою у розмірі 518803 тонн за всіма видами продукції.
Україна не входить в число країн, що розвиваються.
У 2017 році в Туреччину було поставлено 1,63 млн тонн українського металопрокату на суму $ 680,6 млн. З цього обсягу 0,51 млн тонн відноситься до сортаменту, який потрапляє під мита.
Повідомлялося, що yа початку вересня рівень інфляції в Туреччині перевищив показник 2003 року. У серпні поточного року споживчі ціни в середньому зросли на 17,9% порівняно з попереднім місяцем. Через падіння курсу ліри до річного мінімуму знизилася вартість і євро.