Туреччина дала політичну згоду на відновлення переговорів щодо "Турецького потоку"

Поділитися
Туреччина дала політичну згоду на відновлення переговорів щодо Путін і Ердоган збираються воскресити "Турецький потік"
Ердоган і Путін особисто обговорять подальшу долю замороженого проекту.

Політичні рішення щодо спільних російсько-турецьких проектів - АЕС "Аккую" і газопроводу "Турецький потік" є, заявив журналістам міністр економіки Туреччини Ніхат Зейбекчи.

Імпульс "Турецьким потоку" буде дано на зустрічі глав держав РФ і Туреччини, додав міністр. Туреччина принципово відкрита для переговорів по першій нитці "потоку", заявив віце-прем'єр країни Мехмет Шимшек.

За словами заступника голови правління "Газпрому" Олександра Медведєва, всі терміни за міжурядовою угодою про "Турецькому потоці" будуть визначені після зустрічі 9 серпня (на цей день в Санкт-Петербурзі призначені переговори президента РФ Володимира Путіна і президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана - ред.).

"Обговорювали співпрацю в торговельно-економічній та інвестиційній сфері. Сам міністр (економіки Туреччини Ніхат Зейбекчи) підняв питання про "Турецькому потоці", підтвердив, що Туреччина зацікавлена в ньому. Буде створена робоча група міністерства енергетики Росії і Туреччини, щоб цей проект повернути до реалізації. Яке завдання робочої групи? Планується зустріч двох країн, там всі дати будуть визначені", - сказав Медведєв. За останній рік газопровід з планованих спочатку чотирьох ниток по 900 км кожна він скоротився до двох: для турецького ринку та півдня Європи.

Відносини Туреччини і Росії зіпсувалися восени 2015 року, після того, як турецькі ВПС збили російський бомбардувальник Су-24, який вторгся в повітряний простір країни. Незабаром влади РФ оголосили, що вводять санкції проти Анкари, а тому проект "Турецький потік" заморожений, бо він підпадає під дію цих заходів.

У той же час турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що це не Росія, а Туреччина припинила переговори з "Турецькому потоку" з причини невиконання газових обіцянок РФ. За словами Ердогана, заяви Москви про нібито зупинці переговорів з її ініціативи як покарання за збитий Су-24 є "недостовірною інформацією", яку не слід вірити.

Так, в жовтні стало відомо, що Туреччина подала в суд на "Газпром" з вимогою дати знижку на газ, яку Москва пообіцяла Анкарі майже рік тому в обмін на дозвіл будівництва "Турецького потоку". В "Газпромі" заперечують пряму зв'язок реалізації газопроводу з наданням Анкарі знижки на російський газ.

Вже в 2016 році, в кінці січня "Газпром" скасував знижку на газ для низки турецьких компаній. А в кінці лютого без офіційного пояснення скоротив поставки. 1 березня "Газпром" в односторонньому порядку підняв ціни на газ, що поставляється турецьким імпортерам.

Нагадаємо, два роки тому, в кінці 2014-го, Росія змушена була відмовитися від газопроводу "Південний потік" в обхід України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі